שתף קטע נבחר

"האיחוד הלאומי" מתפצלת לקראת הבחירות

בכוונתו של אביגדור ליברמן לרוץ ברשימה נפרדת מזו של ח"כ בני אלון, שעומד בראש מולדת, וח"כ צבי הנדל, שעומד בראש תקומה. מולדת ותקומה ירוצו ברשימה אחת. ליברמן: המטרה - להביא לשינוי במפה הפוליטית

מהיום זה רשמי: סיעת האיחוד הלאומי הודיעה במסיבת עיתונאים שקיימו ראשיה בכנסת בצהריים (יום ג') על התפרקותה המתוכננת של המפלגה לקראת הבחירות הבאות.

 

אביגדור ליברמן, יחד עם חברי הכנסת צבי הנדל ובני אלון, הודיעו כי שלוש המפלגות שהם מייצגים – ישראל ביתנו, תקומה ומולדת ירוצו בנפרד בבחירות לכנסת הבאה. ליברמן ומפלגתו, ישראל ביתנו, ירוצו בנפרד ואילו תקומה (בראשות הנדל) ומולדת (בראשות אלון) ירוצו יחד.

 

הנוכחים הדגישו, כי כל זמן שהכנסת הנוכחית תמשיך לכהן, שיתוף הפעולה הפרלמנטרי בין שלוש המפלגות יימשך במסגרת סיעת האיחוד הלאומי, אולם ציינו כי לאחר הבחירות אין ודאות שכך יהיה. עם זאת, האופציה הזו לא נשללה.

 

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר במסיבת העיתונאים כי מטרתו בבחירות הבאות היא להביא לשינוי במפה הפוליטית. ליברמן העריך כי הבחירות הבאות יתקיימו בחודש מאי ואמר כי על מנת לנצל את המיטב מהאלקטורט הישראלי, צריכות המפלגות להיפרד ולרוץ באופן נפרד, ולאחד כוחות אולי במסגרת פרלמנטרית לאחר הבחירות.

 

במסיבת העיתונאים השתתף גם נציגו של היועץ האסטרטגי האמריקני ארתור פינקלשטיין, שהציג בפני העיתונאים נתונים לפיהם פיצול הכוחות בבחירות הבאות יביא להגדלת מספר המנדטים לגוש שמייצגים ליברמן וחבריו באיחוד הלאומי.

 

בתוך כך ליברמן ממשיך בבחינת האפשרות, כי לצד מפלגתו, ישראל ביתנו, יוקמו עוד שתי מפלגות בעלות אוריינטציה אלקטורלית שונה משלה.


ברונפמן: הולכת שולל


חבר הכנסת רומן ברונפמן (יחד) אמר בתגובה למהלך כי  "זהו תרגיל פוליטי שנועד להוליך שולל את ציבור העולים. הניתוק הזמני והמדומה מהימין ומהדתיים נועד לזכות את ליברמן בקולות העולים החילוניים. העולים צריכים להבין שהצבעה לליברמן פירושה הצבעה גם לאפי איתם ולאריה דרעי".


הרב יצחק לוי (מפד"ל) בירך על המהלך ואמר כי "נפתח חלון הזדמנויות מיוחד לליכוד כל הסיעות הדתיות-לאומיות לכדי בלוק או רשימה משותפת". לוי אף קרא לחבריו במפד"ל לפתוח בשיחות עם חברי תקומה ומולדת, על-מנת לכונן חזית דתית-לאומית.


פורסם לראשונה 02/11/2004 15:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל סאן
ליברמן. ישראל ביתנו
צילום: ישראל סאן
צילום: רויטרס
אלון. מולדת
צילום: רויטרס
צילום: צביקה טישלר
הנדל. תקומה
צילום: צביקה טישלר
האיחוד הלאומי. מתפצלת
מומלצים