שתף קטע נבחר

המבקר: יש אובדן רסן במינויים הפוליטיים

מבקר המדינה אמר את הדברים בהתייחסו לפרשת המינויים הפוליטיים, בעקבותיה נפתחה חקירה פלילית נגד צחי הנגבי. הוא קרא למפלגות להילחם במינויים אלה

"אנו עדים לאובדן רסן. במציאות הנוהגת איש הישר בעיניו יעשה, לית דין ולית דיין". כך אמר הערב (ד') מבקר המדינה, אליעזר גולדברג, בהתייחסו לפרשת המינויים הפוליטיים שעמדה במרכז הדו"ח החריף שפירסם לפני כחודשיים, ואשר בעקבותיו נפתחה חקירה פלילית נגד צחי הנגבי, ואנשים נוספים. המבקר אמר את הדברים בכנס של המרכז לאתיקה בירושלים שעסק כולו במינויים פוליטיים.

 

גולדברג הבהיר כי לחברי מפלגות מותר להתמודד על משרות ציבוריות, אולם אסור להפלותם לטובה בשל היותם חברי מפלגות וקרא למפלגות עצמן להילחם במינויים הפוליטיים.

 

עם זאת הוסיף גולדברג: "יהיה זה נאיבי לחשוב שרק על דרך השיכנוע אפשר יהיה להביא את הפוליטיקאים לחדול ממינויים פוליטיים. הגיעה השעה לחזק מנגנונים שיבטיחו את הטוהר בשירות הציבורי".

 

גולדברג אף התייחס לחקירת המשטרה שנפתחה בעקבות הדו"ח, ואמר כי הפתיחה בחקירה אינה מעלה ואינה מורידה מחשיבותן של מסקנות הדו"ח. "יש דוברים בעלי עניין בדבר, שמפצירים בציבור להמתין עד להחלטת היועץ, או עד לסיום החקירה. אבל משמעות  מסקנות הביקורת אינה מושעית עד להחלטת היועץ. מבקר המדינה איננו משטרה ב'".

 

מבקר המדינה אף התייחס להנחיות שפירסם בשבוע שעבר היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בהן אסר על שרים וסגני שרים לטפל בפניות של חברי מפלגותיהם, ואמר כי ההנחיות אינן מהוות חידוש. "זהו הדין מימים ימימה, וצריך להצטער שבמדינתנו דברים כה בסיסיים זקוקים להנחיית היועץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
איש הישר בעיניו יעשה. גולדברג
צילום: זום 77
מומלצים