שתף קטע נבחר

"מחשבון ההתנתקות": כמה כסף מגיע לכם?

במינהלת ההתנתקות החליטו לאפשר למתנחלים המיועדים לפינוי "גישה דיסקרטית" כדי לדעת לאילו פיצויים הם זכאים. המינהלת צפויה להשיק בשבוע הבא אתר אינטרנט בו יעמוד לרשות המתנחלים מחשבון שיסייע להם בחישוב המדויק של הפיצויים המגיעים להם

המתנחלים שיפונו במסגרת תוכנית ההתנתקות יוכלו בקרוב לגלוש בדיסקרטיות כדי לדעת איזה פיצוי כספי מחכה להם, כך נודע ל-ynet.

 

לצורך כך, מינהלת סל"ע (סיוע למתיישבי צפון השומרון ורצועת עזה) צפויה להשיק, ככל הנראה בשבוע הקרוב, אתר אינטרנט, במסגרת אתר ראש הממשלה. באתר יעמוד לשירות המתנחלים מחשבון אינטראקטיבי, שבאמצעותו יוכלו לדעת מה גובה הפיצויים המוערך לכל משפחה, על פי נתוניה.

 

מחשבון הפיצויים יכלול כמה מדדים שצריך למלא כדי להגיע לשווי הפיצוי המשוער, כמו שטח הבית במטרים, כמה בני משפחה ישנם, ותק, שווי המשכורות, סוג ההתיישבות וסוג המגורים (חקלאים, מושבניקים, האם מדובר במשק חקלאי או בדיור ציבורי). במינהלת סל"ע אמרו ש"רבים כבר פנו אלינו עד עכשיו", אבל סירבו לנקוב במספר מדויק.

 

המינהלת צפויה גם לשלוח בקרוב מכתבים לבעלי עסקים באזור התעשייה ארז כדי להציע להם הלוואות לצורך העתקת בתי העסק שלהם.

 

באשר למקדמות הכספיות שיינתנו - ועדת הכספים של הכנסת אמורה להתכנס בקרוב כדי לאשר את התקציב לכך.

 

ההערכה היא שקבלת המקדמות בפועל תימשך שבועות אחדים מכיוון שלאחר האישור בוועדת הכספים, המתנחלים יצטרכו למלא טפסים עם פרטיהם בצירוף אישורים המוכיחים שמרכז חייהם מהיום הקובע, 6 ביוני 2004, היה אכן במקומות המיועדים לפינוי. לאחר שהפרטים ייבדקו ויאומתו על ידי המינהלת ניתן יהיה לשלם את המקדמות על חשבון הפיצוי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש המינהלת, יונתן בשיא
צילום: צביקה טישלר
"גולשים בדיסקרטיות"
צילום: צביקה טישלר
מומלצים