שתף קטע נבחר

השחקן גדי סבן נשלח לשנתיים בכלא

כמעט חודש לאחר שהורשע במסגרת עסקת טיעון בביצוע מעשה מגונה בכוח בשירותי מועדון ה-TLV, גזר היום בית המשפט המחוזי בתל אביב את דינו של השחקן גדי סבן, ושלח אותו לשנתיים מאסר בפועל. במקביל, חייב אותו לפצות ב-15 אלף שקל את קורבנו. וזה לא כתב האישום האחרון שעל סבן להתמודד איתו

השחקן גדי סבן נשלח לכלא: בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (יום ב') עונש של שנתיים מאסר בפועל, שלוש שנות מאסר על תנאי ופיצוי בגובה 15,000 שקל על השחקן גדי סבן, בן 29, שהודה והורשע במסגרת עסקת טיעון בביצוע מעשה מגונה בכוח בצעירה שפגש במועדון ה-TLV בחודש מרס השנה.

 

בכך קיבל ההרכב, השופטת סביונה רוטלוי, השופטת עופרה צ'רניאק והשופט אברהם טל למעשה את עסקת הטיעון בעניינו של כוכב התוכנית "חלומות נעורים", הורשע לפני כחודש, למרות שהיססו כי סברו שהעונש קל מדי. בתחילה הואשם סבן בביצוע אונס, אך מאחר והצעירה שהותקפה סירבה לשתף פעולה עם התביעה ואף סירבה לבקשת בית המשפט כי יוכן תסקיר מבחן שיקבע את מצבה - נחתמה עם סבן עסקת הטיעון.

 

השופטים מתחו ביקורת על התביעה אשר לא הציגה בפני בית המשפט את עברו הפלילי של סבן, שבשנת 96' השתתף בקטטה במקום ציבורי ותקף שוטרים ובשנת 97' העליב שוטר שבא לערוך חיפוש בביתו. בגזר הדין כתבו כי התרשמו שהתביעה לא נתנה את המשקל הראוי לעברו הפלילי של סבן. "היינו מצפים שכאשר התביעה שוקלת הסדר טיעון עם נאשם בעל עבר פלילי, היא תבדוק את נסיבות העבירות הקודמות בהן הורשע ועד כמה יש במרכיביהן כדי להשליך על העבירה במקרה זה".

 

עם זאת, השופטים העניקו משקל רב ומשמעותי לעובדה שסבן הביע חרטה על מעשיו וקבעו כי למרות שהכחיש בתחילה כי הוא מכיר את הצעירה, התרשמו כי מדובר בחרטה כנה אשר חסכה את עדותה של הצעירה בבית המשפט. השופטים נתנו משקל קל לעובדה שלמעשהו של סבן תהיה השפעה קשה על עתידו כשחקן.

 

בסופו של דבר הם כותבים כי לא בלי היסוס החליטו לאמץ את הסדר הטיעון. מעבר לשנתיים מאסר בפועל גזרו על סבן גם שלוש שנות מאסר על תנאי (במידה ויעבור עבירת אלימות ב-3 השנים לאחר שישוחרר). כמו כן יפצה את הצעירה בסכום של 15,000 שקלים.

 

נגד סבן תלויים שני כתבי אישום נוספים, על החזקת סמים ותקיפת שוטר, שהוגשו לפני כשבועיים.

 

"סדום ועמורה במועדונים"

 

במהלך הדיון הקודם בפרשה אמרה התובעת במשפט, חנה גלבוע כי הצדדים ביקשו להגיע לעסקת הטיעון מכיוון שהמתלוננת מבקשת להמשיך בחייה וביקשה שלא להעיד בבית המשפט, "לכן התביעה נעתרה לעסקת הטיעון במחיר של אי מיצוי הדין עם סבן". גלבוע הוסיפה כי במקרה זה מעצר של שנתיים הוא עונש הולם. "אני נחשפתי למה שקורה במועדונים רק בעקבות התיק הזה, שבהתחלה נראה לי מזעזע. לאט לאט, כששמעתי מפרקליטים צעירים אצלנו, התברר שהמועדונים האלה הם סדום ועמורה.

 

"לכן מה שחשוב לנו הוא להעביר כן מסר שעצם הגעת בחורה למועדונים כאלה זה עדיין לא אומר שהיא מסכימה לקיים יחסי מין במועדון, למרות שהבנו שזה מקובל, ומקיימים יחסי מין בשירותים של מועדונים. העניין הזה הוא לא חריג, הוא נהפך לחלק מהתרבות של הנוער, לצערנו, בתקופה האחרונה".

 

לכך גם הוסיף עורך דינו של סבן, ששי גז, כי הוא אינו מבין את הנוער של היום, שיוצא "למסיבות אפטר" בשעה 6:00 בבוקר. על כך אמרה השופטת צ'רניאק: "למה אתם תוקפים את הנוער הזה? אל תתייחסו אליהם כדור של דינוזאורים".

 

השופטים הביעו מורת רוח ושאלו את התביעה מדוע העבירות הקודמות של סבן, שהנן עבירות אלימוּת, לא נבדקו ונסיבותיהן לא הובאו בפני בית המשפט. סבן עצמו אמר בבית המשפט: "אני עומד כאן מבויש ומורכן ראש. אני בא עם עצמי בחשבון נפש. בראש ובראשונה אני מתנצל על התנהגותי ומעשי, בהם גרמתי למתלוננת צער ומבוכה".

 

כתב האישום המקורי: אונס במועדון

 

מכתב האישום שהוגש בסוף מרס נגד סבן עלה שלפני כ-8 חודשים, בסביבות השעה 9:00 בבוקר, במסיבת "אפטר-פארטי" במועדון ה-TLV בנמל תל אביב, פגשה צעירה בת 22 את סבן. בתחילה הם שוחחו, ולאחר מכן רקדו, התנשקו והתחבקו.

 

דקות ספורות לאחר מכן, בעוד המתלוננת רוקדת לבדה, הגיע סבן, משך אותה

 בידה בחוזקה לעבר שירותי הנשים והכניסה לתוך אחד התאים. בתוך תא השירותים הוא הצמיד אותה לקיר, נישק אותה, ולמרות שהמתלוננת אמרה לו כי היא אינה מעוניינת וביקשה ממנו להפסיק, הוא הושיב אותה על אסלת השירותים, הפשיל חלק מבגדיה, תוך שהוא מתעלם מתחנוניה, והחל לבצע בה מעשה מגונה. לאחר מכן היא הצליחה לקום, אולם הוא הדף אותה, ואנס אותה. לאחר מכן אף ביצע בה מין אוראלי, תוך שהוא כורע על ברכיו.

 

בסופו של דבר הצליחה המתלוננת להתרומם שוב, ודרשה ממנו לחדול ממעשיו. אז הוא אחז בה בחוזקה, משך בשיערה, וכאשר ניסתה להרים את מכנסיה, ניסה שוב לאנוס אותה אולם נכשל בשל התנגדותה. בסופו של דבר היא הצליחה להדוף אותו מספר פעמים עד שעזב "בזעם" את השירותים.

 

בית המשפט המחוזי שיחרר לאחר מכן את השחקן למעצר בית. אולם בית המשפט העליון קיבל את ערעורה של הפרקליטות שטענה שהוא מסוכן לציבור - והורה להחזירו למעצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
סבן. שנתיים בכלא
צילום: אבי כהן
מועדון ה-TLV. אלימות בשירותים
צילום דלית שחם
מומלצים