שתף קטע נבחר

9 שנות מאסר לפדופיל שפועל 30 שנה

אלי בוזגלו, בן 52, פדופיל שנכנס ויוצא מבתי הכלא משנת 67', ביצע מעשה סדום ומעשה מגונה בשני ילדים בני שמונה. אותו חבר שופטים שרק לפני יומיים מתח ביקורת על "העונש הקל" בעסקת הטיעון עם גדי סבן, החליט הפעם להקל בעונשו של הפדופיל, "מכיוון שהוא לא הפעיל אלימות כלפי הקורבנות". עם זאת הודו השופטים: "הוא ימשיך לתקוף". המועצה לשלום הילד: "מדובר בפצצה מתקתקת"

חבר השופטים שרק לפני יומיים גזר על השחקן גדי סבן שנתיים מאסר במסגרת עסקת טיעון על ביצוע מעשה מגונה בכוח ומתח ביקורת חמורה על התביעה שהעונש אליו הגיעה "קל מדי", גזר היום (ד') תשע שנות מאסר בלבד על אלי בוזגלו, בן 52, פדופיל שנכנס ויוצא מבתי הכלא משנת 67'. בוזגלו הורשע הפעם בביצוע מעשה סדום ומעשה מגונה בשני ילדים בני 8 אותם פיתה להגיע לדירתו. 

 

לפני יומיים כתבו שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב בגזר הדין של השחקן סבן כי לא בלי היסוס קיבלו את עסקת הטיעון בעניינו, למרות שהעונש נוטה לקולא לאור חומרת מעשיו. לעומת זאת, הם קיבלו היום עסקת טיעון של עבריין מין ידוע אשר ברור כי כאשר ישתחרר מהכלא "ימשיך ויבצע את מעשיו". ההרכב היה בראשות השופטת סביונה רוטלוי, השופט אברהם טל והשופטת עופרה צ'רניאק.

 

הציע "לשחק משחק"

 

בוזגלו ביצע מעשה סדום בילד בן 8 באוגוסט 2003. הוא הבחין בילד והציע לו להתלוות אליו לדירתו כשהוא מבטיח "לתת לו גלידה" אם לא יספר על כך לאיש. הילד נענה להזמנתו וכאשר השניים נכנסו לדירה, הוא הציע לו "לשחק משחק" שבמהלכו ביצע בו מעשה סדום.

 

כאשר הילד הבחין במעשיו ביקש ממנו להפסיק וללכת ובוזגלו התיר לו ללכת כשהוא מבקש ממנו שלא יספר על כך. במקרה אחר הוא הציע לילד בן שמונה להתלוות אליו לדירתו כשהוא מבטיח לו גלידה וסוכריות. שם הוביל אותו לחדר האמבטיה, החזיק אותו, הושיב אותו על ברכיו וביצע בו מעשה מגונה בנסיבות אונס. הילד הצליח להשתחרר ממנו ונמלט מהמקום.

 

השופטים קיבלו את עסקת הטיעון, למרות שמדובר בפדופיל מוכר וידוע אשר ריצה שנות מאסר רבות על עברו, הכולל עשרות עבירות מין שהחלו כאשר היה בעצמו קטין. העונש הקבוע בחוק בעבירה בה הורשע בוזגלו הוא 16 שנות מאסר, וניתן אף להחמיר אותו בהתאם לנסיבות המקרה.

 

עורכת דינו של בוזגלו, ניצה דיקובסקי, אמרה במשפט כי יש לקבל את עסקת הטיעון "מכיוון שלמעשיו לא לוותה אלימות והמעשים נעשו בדרך של משחק ופיתוי".

 

כמו כן היא ציינה כי בוזגלו עצמו היה קורבן להתעללות מינית על ידי סבו וכי סטייתו התפתחה בעקבות ההתעללות שעבר.

 

"הוא ימשיך לתקוף"

 

בגזר הדין התייחסו השופטים לעובדה שבעבר קיבל בוזגלו טיפול תרופתי להפחתת הדחף המיני. יצוין כי הטיפול הופסק לאחר שנתיים ולאחר זמן מה חזר בוזגלו לבצע את המעשים.

 

השופטים: "תחזיתם של המומחים התאמתה לצערנו, שכן הטיפול ערך שנתיים והתופעות חזרו לאחר זמן מה... התוצאה הקשה מדברת בעד עצמה, שני קטינים נוספים בני שמונה הם קורבנות נוספים ואין צורך להרחיב בדבר הנזק הנפשי וההתפתחותי הצפוי להם, שכן ההיסטוריה האישית של הנאשם עצמו יכולה ללמד על כך".

 

השופטים הוסיפו כי "מצד אחד, בהתחשב בכישלון הטיפול בנאשם ובעברו הפלילי הכבד הרי לכאורה אין די בעונש כאשר מדובר בשני קורבנות קטינים". מצד שני הם התייחסו לכך שבוזגלו לא הפעיל אלימות פיזית כלפי קורבנותיו. עוד הוסיפו שהם מודעים לכך שגם בגיל מבוגר יותר בוזגלו עלול להוות סכנה לציבור אך עם זאת קיבלו את עסקת הטיעון.

 

השופטים גם ציינו שבוזגלו פנה לבית המשפט העליון בבקשה לעבור סירוס כימי אך בית המשפט לא נענה לבקשתו מכיוון שאין הסדר חוקי לכך.

 

"לכלוא את הממשלה, ששיחררה פצצה מתקתקת"

 

ראש המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, אמר בתגובה לגזר הדין: "לא יכול להיות שאדם עם רקע כזה ועם עבירה כזו חמורה נגד ילדים, בית המשפט לא ימצה עמו את הדין".

 

לדבריו, "השופט קדמי אמר פעם שבעבירות כאלה נקודת המוצא היא העונש המירבי ואני לא מבין מדוע בית המשפט קיבל את עסקת הטיעון במקרה זה כאשר הוא בעצמו יודע שכאשר הנאשם ישוחרר מהכלא הוא ימשיך ויבצע את המעשים. זו רק שאלה של זמן ורולטה רוסית מי הילדים שיפגעו".

 

הוא הוסיף: "אני חושב שאת מי שהיה צריך לשלוח לכלא זה את ממשלת ישראל. ישראל היא המדינה היחידה בעולם המערבי שאין בה חקיקה שמבטיחה בקרה ופיקוח על עברייני מין. בכל העולם יש חוקים בעניין הזה. כולם יודעים וגם השופטים יודעים שעברייני מין הם פצצות מתקתקות ומי שמשחרר פצצה מתקתקת הוא שותף לדבר עבירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן
(ארכיון)
צילום: אלעד גרשגורן
צילום: עמית שאבי
קדמן. "זו פצצה מתקתקת"
צילום: עמית שאבי
מומלצים