שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו הזוכים בפרסי משרד התרבות לעידוד יצירה באמנות פלסטית

  הרשימה כוללת שמונה זוכים בתחומי היצירה השונים ועשרה זוכים בפרס האמן הצעיר. ערך הפרסים הכולל: 224 אלף שקל

  פורסמו רשימות הזוכים בפרסי משרד החינוך, התרבות והספורט לעידוד היצירה באמנות הפלסטית והזוכים בפרסי האומן הצעיר לשנת 2004.

   

  השרה לימור לבנת אמרה: "הזוכים בפרסים כמו גם המספר הרב של המועמדים שהוצעו לוועדות השיפוט, מעידים על עושר היצירה הישראלית ועל המגוון המרתק של אמנות מקורית ואיכותית. הפרסים מבטאים את הוקרתנו והערכתנו לאמנים התורמים מכשרונם להאדרת התרבות הישראלית".

   

  פרסי עידוד היצירה בגובה 18 אלף שקל כל אחד מביעים את הערכת המשרד לפעילות האמנות ונועדו לסייע לאמנים להתפנות להמשך יצירתם. ועדת פרסי עידוד היצירה כללה השנה את האמנים גדעון גכטמן, פני הס-יסעור וחגי שגב שבחרו להעניק פרסים לשמונה מתוך 210 היוצרים שהגישו את מועמדותם. רשימת הזוכים כוללת את הציירים אבישי אייל, אריק אליהו בוקובזה, דורית יעקובי ויצחק ליבנה, את הצלמים טלי אמיתי-טביב וחנה סהר את הפסל צביקה קנטור ואת האמנית הרב-תחומית נועה צדקה.

   

  כן הוכרזו היום (ה') הזוכים בפרסי האמן הצעיר מטעם משרד התרבות. את הפרסים בגובה 10,000 שקל כל אחד, העניק חבר השופטים שכלל את אוצרת האמנות נעמי אביב, האמן פרופסור פנחס כהן-גן וד"ר שלומית שקד לעשרה מתוך 133 המועמדים. רשימת הזוכים כוללת את הפסלת ואמנית המיצב לאה אביטל, אמניות המיצב נגה אלחסיד והלית מנדלבלט, אמנית הוידאו שרון בלבן, האמנית הרב-תחומית חנאן אבו חוסיין, אמני הוידאו אפי וייס ואמיר בורנשטיין, הצלם דוד עדיקא, הצלמת רינת קוטלר והציירת חן שיש. חבר השופטים כתב כי התלבט ארוכות בבחירת הזוכים לאור ריבוי המועמדים הראויים לפרס זה וציין כי "המועמדים הצעירים הם בעלי פוטנציאל יצירתי עצום וכשרון רב שראוי מאד לעידודם. כולנו תקווה כי מספר הפרסים המוענקים לצעירים יגדל בשנה הבאה". תערוכה משותפת לכל הזוכים תתקיים בחודש אוגוסט 2005 במוזיאון תל-אביב.

   

  רשימות אלה מצטרפות לרשימת הזוכים בפרסי שרת התרבות ליוצרים בתחום האמנות הפלסטית שהוכרזו בשבוע שעבר. פרסי השרה לאמנות נחשבים מהפרסים היוקרתיים המוענקים בתחום זה בישראל. ערכו הכספי של כל אחד מהפרסים עומד על סכום של 67 אלף שקל. חבר השופטים שכלל השנה את הצלם גיא רז, האמן בוקי שוורץ, האוצרת והאמנית נעמי שלו ונציגת משרד החינוך, התרבות והספורט עידית עמיחי, החליט להעניק פרסים לשבעה מתוך 163 המועמדים. הזוכים הם אורית אדר-בכר, אלי גור-אריה, דורון סולומון, מוש קאשי, רועי קופר, ידיד רובין ומיכל שמיר. תערוכה משותפת של האמנים הזוכים בפרס השרה לאמנות תתקיים במהלך שנת 2005 במוזיאון תל-אביב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים