שתף קטע נבחר

תלונה: "בשיא צילם תיקי מס של מתנחלים"

מתנחלי גוש קטיף טוענים בתלונה שהגישו למשטרה כי אנשי מינהלת ההתנתקות הגיעו לסניף מס הכנסה באשקלון וצילמו תיקים של המתנחלים, כדי "לתפור להם תיקים". מהמינהלת נמסר: "לא היה ולא נברא. הדברים מצוצים מן האצבע"

מטה המאבק של גוש קטיף הגיש היום (ב') תלונה במשטרה נגד יונתן בשיא, יו"ר מינהלת ההתנתקות, ופקיד שומה באשקלון, בשל "עבירה על החוק לאחר שצולמו תיקים של תושבי גוש קטיף במס הכנסה".

 

לטענת מטה המאבק של גוש קטיף, בשבוע שעבר הגיעו אנשי המינהלת אל סניף מס ההכנסה באשקלון, וצילמו תיקים של תושבי גוש קטיף. מספר ימים לאחר מכן, חקלאים בגוש החלו לקבל מכתבים שבהם נכתב כי "מי שרוצה הלוואה, יכול לקבלה עד לגובה המחזור העסקי בשנים האחרונות".

 

לטענת מטה המאבק, הדבר נעשה בין היתר על-מנת "לתפור" תיקים נגד תושבים בגוש קטיף ולהתיש אותם, לקראת ההתנתקות. המתנחלים טוענים ש"ייתכן שיש כאן כוונה להמציא לנו חובות, כדי לקזז אותם מאוחר יותר מכספי הפיצויים".

 

בגוש קטיף דורשים להשמיד את החומר שנאסף במס ההכנסה לאלתר, ומבקשים "למצות את הדין עם האחראים בנושא".

 

דובר מועצת חוף עזה, ערן שטרנברג, אמר: "מי שעובר על החוק במרבית מפעולותיו, אין סיבה שלא ייקח את המידע ויעשה בו את השימוש האפל ביותר. אנחנו נדאג שימוצה הדין עם כל מי שיעז לפגוע בזכויותיהם החוקיות של תושבי גוש קטיף".

 

ממנהלת סל"ע (סיוע למתיישבי חבל עזה וצפון השומרון) נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. איש מאנשי מנהלת סל"ע לא היה במשרדי מס הכנסה באשקלון. הדברים מצוצים מן האצבע".

 

ואילו דוברת מס הכנסה הסבירה, כי אנשי המינהלת ביקשו לצלם תיקים כדי לאמוד את היקף העלות של הפינוי, ולקבל נתונים על סך הפעילות העסקית. רשויות המס איפשרו למינהלת לעיין בתיקים, אך לא במטרה לאסוף מידע ספציפי על עסקים כאלו או אחרים בגוש, אלא כדי לאסוף מידע כללי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
בשיא. לא היה ולא נברא
צילום: שאול גולן
צילום: רענן בן צור
מתנחלים בגוש קטיף נגד ההתנתקות (ארכיון)
צילום: רענן בן צור
מומלצים