שתף קטע נבחר

תפסיקו לבכות, ותסתמו את הפה

חברות הסלולר לא מתביישות להודיע כי בתגובה להורדת מחיר הקישוריות שנכפתה עליהן, הן יעלו תעריפים אחרים. זה הזמן להשתמש בכוח שלנו, להפסיק להתבכיין על המחיר היקר, ופשוט לדבר פחות

חברות הסלולר כועסות מאוד על שר התקשורת, אהוד אולמרט. לאחר שהוא הודיע השבוע רשמית, כי מחיר הקישוריות (שיחה בין הרשתות) יירד בהדרגה עד מרץ 2008 בשיעור של 51% עד לרמה של 22 אגורות לדקה (במקום 45 כיום), הן הזרזו להגיב בזעם

 

וכך, מנכ"ל פלאפון יעקב גלברד אמר למשל, כי "המהלך נוהל באופן חפוז ובלתי מקצועי, ויגרום בסופו של דבר להעלאת תעריפים". בכיר בסלקום מסר בתגובה, כי "רק בישראל יכול משרד התקשורת לכנס מסיבת עיתונאים חגיגית כדי לבשר לציבור שתעריפי השיחות הסלולריות צפויים להתייקר כתוצאה מהחלטה שלו".

 

השבוע פורסם גם, כי חברות הסלולר צפויות להעלות את התעריפים ב-30% ללקוחות הפרטיים בינואר 2005, בשל הוראת שר התקשורת. ידיעה נוספת בישרה, כי גם דמי השימוש החודשיים צפויים לחזור, ומאותה סיבה (תעריפי הקישוריות).

 

מסתבר שככה זה עובד אצלנו: נותנים לנו ביד אחת (אולמרט), ולוקחים מהיד השנייה (חברות הסלולר). 

 

אבל חברות הסלולר לא סתם לוקחות. הן לוקחות מהלקוחות הפרטיים בלבד, שבלאו הכי משלמים יותר על כל דקת שיחה. הרבה יותר מהלקוחות העסקיים. אבל בלקוחות העסקיים הן לא יגעו, כי כל לקוח עסקי שווה לעשרות, מאות, ולעיתים לאלפי לקוחות וקווי טלפון. זו הסיבה גם שחברות הסלולר, בצדק מבחינתן, לא מרעות את התנאים של לקוחות אלו. מי שתעשה את זה מן הסתם תאבד אותן לטובת אחת המתחרות. שוק חופשי, אתם יודעים. 

 

וכאן אנחנו שוב חוזרים אלינו. אל הלקוחות הפרטיים ואל השוק החופשי. הידיעות הללו, שפורסמו ב-ynet, גררו גל של תגובות נזעמות מצד הגולשים: "איפה התחרות", "גנבים באישור הממשלה", ו"חוצפה ממדרגה ראשונה", הן רק דוגמא למאות התגובות הנזעמות נגד החברות.

 

ואני שואל: איפה אתם. איפה הכוח שלכם, הצרכנים, למחות נגד אותן חברות שאומרות בריש גלי, כי בכוונתן להעלות מחירים בעקבות ההוראה שנכפתה עליהן מהרגולטור להפחית מחיר אחר. למה אתם לא מעלים קול צעקה כנגד המניפולציות שעושות חברות הסלולר על גבינו.  

 

לכל אחד מאיתנו, וזה בדוק, יש מכשיר סלולרי בכיס. אותו מכשיר הוא גם הכוח שלנו מול חברות הסלולר. איך הוא הכוח שלנו אתם שואלים? פשוט מאוד. תתקשרו פחות.

 

תחשבו על זה: רבות מהשיחות שאנו מבצעים הן סתמיות, לא ממש נחוצות ואפשר לוותר עליהן. בעצם, לפני לא הרבה מדי שנים המכשיר הנייד היה נחלת בעלי הממון בלבד, ואפשר היה להסתדר יפה מאוד בלעדיו.

 

לכן, אם האיומים של חברות הסלולר יתממשו, והמחירים אכן יעלו, אל תתבכיינו ותמשיכו לספק להן זמן אוויר שעולה לכם הרבה כסף. פשוט תסתמו קצת את הפה, ואז נראה מי יצחק אחרון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים