שתף קטע נבחר

התפטרה גלית אבישי, מנכ"ל המועצה לצרכנות

אבישי שלחה מכתב התפטרות לשר התמ"ת אהוד אולמרט, בו כתבה כי "משמעות הקיצוץ בתקציב המועצה לצרכנות ב-2005 היא כמובן הדממת פעילות המועצה והעדפת האינטרס של המגזר העסקי על זה של ציבור הצרכנים". משרד התמ"ת בתגובה: "אבישי חיפשה תרוצים לתת פלטפורמה ציבורית להחלטתה, שמקורה כנראה בשיקולים פוליטיים ואישיים. אנו מאחלים בהצלחה"

גלית אבישי, מנכ"ל המועצה לצרכנות, הודיעה היום על התפטרותה שתיכנס לתוקף בפברואר 2005. אבישי התפטרה בשל אי היענות שר התמ"ת, אהוד אולמרט, ומנכ"ל המשרד, רענן דינור, לבקשתה להקים דירקטוריון למועצה לצרכנות, וכן בשל קיצוץ של 40% בתקציב המועצה ב-2005.

 

אבישי, ששלחה מכתב התפטרות לאולמרט, כתבה לו כי "במכתבי אליך מחודש מאי 2004 עמדתי על החשיבות של כינון דירקטוריון למועצה לצרכנות שאינו פוליטי ובכפוף לקריטריונים פומביים ושקופים על מנת להבטיח עצמאותם, מקצועיותם והתאמתם של חבריו למוסד רגיש זה. על הדירקטוריון להתמודד עם הבעייתיות הכרוכה בהיות המועצה, ארגון הצרכנים העיקרי בישראל שמטרתו היא למנוע פגיעה של גורמי שלטון ועסקים בציבור, תלויה במשרד התמ"ת הפועל לקידום האינטרסים של המגזר העסקה, שלא פעם סותרים את האינטרס הצרכני".

 

"למכתבי זה", כתבה אבישי, "השבתם בדחייה נחרצת של בקשתי וכמו כן הודיע לי מנכ"ל המשרד, בשיחה אליה זומנתי על ידו, כי תקצוב המועצה יקוצץ בשנת התקציב 2005 בכ-40%. משמעותו של קיצוץ זה היא כמובן הדממת פעילות המועצה והעדפת האינטרס של המגזר העסקי על זה של ציבור הצרכנים".

 

"אבקש ליידעך", כתבה אבישי לאולמרט, "כי לאור כל זאת החלטתי לפרוש מתפקידי כמנכ"לית המועצה ובמקביל העברתי למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה פירוט בנוגע לנסיבות התפטרותי. מועד עזיבתי את התפקיד יהיה 1.2.2005 או לחילופין עם מינוי מנכ"ל חדש למועצה, המוקדם מבין השניים".

 

משרד התמ"ת: אבישי חיפשה פלטפורמה ציבורית להחלטתה

 

ממשרד התמ"ת נמסר בתגובה, כי "השר קיבל את העתק מכתבה של הגב' אבישי לאחר שנודע לו עליו מכלי התקשורת.

במקרים רבים בשנתיים האחרונות העדיפה אבישי לפנות ללשכת השר דרך כלי התקשורת, ומיעטה, אם בכלל, לפנות באופן ענייני בדרכים אחרות".

 

"אשר להסבריה של הגב' אבישי מסר השר: עניין הרכב הדירקטוריון לא נדון בין הגב' אבישי לבין השר. אין זה מתפקידה להכתיב לשר את הרכב הדירקטוריון, ומכל מקום, החברים שיצורפו לדירקטוריון, ולאחר שמינוים יאושר כנדרש בחוק, הם מינויים מקצועיים וראויים של אנשים שעונים לכל הדרישות.

 

"אשר לתקציב, אולי הגב' אבישי לא יודעת, אך כל תקציבי המשרד קוצצו באחוזים ניכרים ובין היתר בתחומים חשובים לא פחות מתקציב המועצה לצרכנות, כמו תקציב המדען הראשי, מרכז ההשקעות ועוד.

 

"למרות זאת ובשל החשיבות הרבה שהשר מייחס לנושא הצרכנות הנחה את מנכ"ל המשרד לפעול לתגבור מסגרת התקציב של המועצה לצרכנות ומנכ"ל המשרד אף מסר על כך בשיחה שקיים עם הגב' אבישי.

 

"בנסיבות אלה טענתה של הגב' אבישי על פגיעה מכוונת במועצה לצרכנות היא טענה קלושה ומעידה כי הגב' חיפשה תרוצים לתת פלטפורמה ציבורית להחלטתה, שמקורה כנראה בשיקולים פוליטיים ואישיים.

 

"השר מאחל הצלחה לגב' אבישי בדרכה החדשה".

 

ניהלה קמפיין נגד הבנקים

 

גלית אבישי ניהלה כמנכ"ל המועצה לצרכנות מספר מאבקים צרכניים בולטים. בין היתר היא לחמה נגד עמלות הבנקים, ומנהלת יחד עם עורך הדין איעד רבי את התביעה הייצוגית נגד תנובה בפרשת הסיליקון בחלב.  אתמול הגישה המועצה בקשה לתביעה ייצוגית נגד שופרסל בטענה שהיא מפקיעה באופן עקבי מחירים של מוצרים הנמצאים תחת פיקוח.

 

ח"כ אורית נוקד, יו"ר השדולה למען הצרכן בכנסת וחברת ועדת הכספים, מסרה בתגובה כי היא "תילחם בוועדת הכספים לביטול הקיצוץ בתקציב המועצה לצרכנות".

 

ח"כ רומן ברונפמן אמר בתגובה להתפטרות מנכ"לית המועצה לצרכנות, כי "הנני מצר באופן אישי על התפטרותה של גלית אבישי. זוהי הוכחה נוספת לכישלון חרוץ של מדיניותה הכלכלית של הממשלה. יש צורך במהפכה מוחלטת במדיניות הממשלה שתאפשר כלכלת שוק תוך הגנה על האינטרסים וזכויות העובדים, הצרכנים והציבור בכללותו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
אבישי. מכתב נזעם לשר
צילום: גבי מנשה
צילום: אלעד גרשגורן
אולמרט. "אין זה מתפקידה להכתיב את הרכב הדירקטוריון"
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים