שתף קטע נבחר

פשרה בסופר-פארם: שטיחים אורתופדיים לעובדים

בהסכם פשרה שחתם מנכ"ל הרשת עם מטה המאבק נגד העסקה פוגענית הוסכם כי הרשת תרכוש שטיחים אורתופדיים לעובדים בעמידה וכן תאפשר לעובדים ליטול הפסקות נוספות על חשבון העובד

נראה שפרשת הקופאיות העומדות ברשת הסופר-פארם הגיעה לסיומה. הרשת הגיעה היום (ג') לפשרה עם מטה המאבק נגד העסקה פוגענית, המנהלת מאבק על תנאי העסקת העובדים ברשת.

 

על פי הסכם, תרכוש הרשת שטיחונים אורתופדיים עבור הקופאיות הרוקחים,הדיילות וכל עובד הנדרש לתת שירות בעמידה ממושכת. כמו וכן צוות מומחים יעבור בין סניפי הרשת וידריך את העובדים כיצד לעבוד בצורה בריאה יותר. 

 

בנוסף, התחייבה הרשת לאפשר לעובדים ליטול יותר הפסקות. עד כה היו זכאים העובדים להפסקה בת 20 דקות על חשבון הרשת. מעתה תאפשר הרשת לעובדים ליטול הפסקות נוספות אך אלו יהיו על חשבון העובד.

 

לדברי מנכ"ל הרשת, ליאור רייטבלט, בכוונת סופר-פארם לאמץ את מסקנותיו של ד"ר אבי וידר מהמכון לרפואה תעסוקתית במרכז הרפואי רמב"ם, וכן להשקיע עשרות אלפי דולרים ברכישת השטיחים האורתופדים הנחוצים לעובדים. יישום הסכם הפשרה יחל כבר בשבוע הבא.

 

מההסתדרות נמסר כי היא בוחנת בזהירות את הודעת הנהלת הסופר-פארם, שלפיה היא מכירה בכך שהעבודה בעמידה רצופה מהווה צורה של העסקה פוגענית. עוד נמסר כי המאבק של ההסתדרות בהעסקה פוגענית יימשך ויתרחב לרשתות נוספות עד אשר המעסיקים יבינו כי כבודו של האדם העובד הוא אינו עניין מסחרי.  

   

 

הרשת הצהירה בהסכם כי היא תומכת בהעברת החוק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרצ'יק
הקופאיות: שיפור בתנאי ההעסקה
צילום: גלעד קוולרצ'יק
מומלצים