שתף קטע נבחר

עלו ברשת: הגברים מתארגנים

אתרים המוקדשים לקניות ומתנות, האתרים של הילארי קלינטון וקונדוליסה רייס, משחק ממכר של אייר הוקי, צילומי אנשים ישנים ביפן ועוד

הפייבוריט

 

שימו לב לתופעה מעניינת: שני אתרים חדשים מבטאים התחלה של התארגנות גברים לשינוי מעמדם בחוק בכל הנוגע לענייני משפחה וגירושים.

 

שדולת הגברים – גוף חדש, שהוקם בידי קבוצת אקדמאים (רובם גברים, אך גם אשה אחת), בהם פרופ' מרטין ואן קרפלד, והעיתונאי לשעבר גיל רונן. האתר מציג את מטרות "השדולה", שעיקרן חתירה לרפורמה בדיני המשפחה – בחקיקה ובסדרת פעולות אחרות – לשם השוואת מעמדם של בני הזוג הגרושים – הגינות בגירושים, ביטול חזקת הגיל הרך, שיוויון בנטל המזונות ועוד.

חברי השדולה מתכוונים להקים קווי מצוקה לילדים ולגברים, לקיים כינוסים וימי עיון, ולפעול לשינוי הדימוי שיצא לגבר הישראלי בתקשורת כאדם אלים ומכה. האתר עדיין בשלבי הקמה, וחסרים בו עדיין פיצ'רים מרכזיים, אך ניתן כבר ליצור קשר עם הנהלת השדולה ואף להתנדב לפעילויות במסגרתה.

 

ארגון אידאה – ארגון פרטי, שהוקם מתוך כוונה לסייע לגברים להתמודד עם בעיות נישואים וגירושים, וכן ענייני אבהות בכורח, והתמודדות עם מערכת אכיפת החוק הפועלת כנגדם. תמורת תשלום חד פעמי בגובה 250 שקלים, מתחייבים חברי הארגון הזה לתמוך בכל גבר שיפנה אליהם, לספק לו מידע על זכויותיו, לקשרו עם אנשי מקצוע, ולסייע לו בהתמודדות עם ביורוקרטיה והליכים משפטיים.

 

אינדקס מוגבלות שכלית

 

אריה סעדה, עובד סוציאלי שמרכז את הטיפול בנושא אוכלוסיית המפגרים בקריית שמונה, חיפש ברשת מידע על פיגור שכלי, והתאכזב לגלות שגם מעט האתרים הישראלים שעוסקים בנושא אינם מספקים ברמתם ובאיכותם. לפיכך, החליט להקים מאגר מקוון כזה בכוחות עצמו, ולהביא בפני הורים ואנשי מקצוע אינדקס איכותי של קישורים למידע ברשת בכל המישורים שיש להם נגיעה לבעלי פיגור שכלי. לצד אלה, מפרסם סעדה באתרו עבודות אקדמיות על תופעות הפיגור השונות, הסברים על מהותן, וכן מאמרים על תזונה, זיקנה, היבטים משפטיים ועוד.

 

להרגיש בעננים 

 

איזה יופי: אם זה עתה ירדתם מהמטוס, וקשה לכם לחזור לנוף הארצי שסביבכם, תוכלו להפוך כל שעת מחשב לשעה של ריחוף שמיימי בעזרת שומר המסך החביב הזה, שצולם ממטוס, והופך כל מסך מחשב לחלון אל העננים. מקסים. (שלח: שוקי לאה).

 

הילארי  וקונדי

 

משפרות עמדות. ראו מה מצא למענכם ליאור אבידב: עוד בטרם הוטל פתק ההצבעה האחרון בקלפיות של אוהיו, כבר נערכות מי שמצטיירות כמועמדות הכי בכירות של הרפובליקנים והדמוקרטים בבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2008 – לקרב שיימשך לפחות ארבע שנים. סביב השתיים – הסנטורית הדמוקרטית הילארי קלינטון ומנגד מזכירת המדינה החדשה של ארה"ב, הרפובליקנית קונדוליסה רייס – פועלים כבר בימים אלה מטות מיוחדים, המגייסים תומכים דרך הרשת, מפיצים חומר תעמולה, ומקיימים פעילויות הסברה. בשני האתרים ניתן לקרוא על שתי הנשים הכי חזקות בפוליטיקה האמריקנית, להביע תמיכה ולתרום לקמפיין הבחירות שלהן. ההשקה המוקדמת של האתרים האלה מעידה על כך ששתי המועמדות מבינות כי עוד ארוכה הדרך לפניהן עד למועמדות הרשמית, וכי לפני שישכנעו את חברי מפלגתן, עליהן לשכנע את הציבור האמריקני השמרן שנשיאה-אשה זה בכלל לא אישיו.

 

מצטערים, ניסינו 

 

פולו-אפ יצירתי לבחירות בארה"ב: האתר הזה מציג אלפי תמונות של אזרחים אמריקניים, שמתנצלים בפני העולם על תוצאות הבחירות ועל העובדה שבוש זכה לכהונה נוספת.

רוב המצולמים אוחזים בידיהם שלט ובו הם מודיעים שהצביעו לטובת הסנטור ג'ון קארי, והם מבקשים סליחה מאמריקה ומהעולם שהמאמצים שלהם לא הצליחו. לצד כל צילום מוצג שמו ומקום מגוריו של המצולם.

 

מסחר ועניין

 

מקבץ חידושים, שדרוגים ואתרים מסחריים שיש בהם עניין מיוחד וערך מוסף לגולשים:

 

המולים של דה מול – הצעה שקשה לסרב לה מהקניון המקוון "דה מול": "מולים" ירוקים ואדומים, שהם מעין שוברי זכות בעלי ערך כספי קבוע לקנייה חוזרת באתר, שאותם ניתן לקבל בכל פעם שמצטרפים לקנייה קבוצתית שהתמלאה. ה"מולים" מעניקים הנחה נוספת של עשרות שקלים (לפי סולם המתפרסם באתר), על המחירים המיוחדים לחברים הרשומים.

 

רק מרכזות יד שנייה – הברקה שיווקית בתחום הטלפוניה: "יו-טלקום", אתר חדש, מאפשר לבעלי עסקים קטנים או בינוניים שמשדרגים ציוד טלפוניה להציע את המרכזות המשומשות שברשותם למכירה, ומנגד – מציע לבעלי עסקים לרכוש את הציוד, לאחר שתקינותו נבדקה והוא אושר למכירה בידי מומחי האתר. הניסיון הזה יפה, שכן מדובר בציוד ובטכנולוגיה יקרים, שנוטים להתיישן במהירות בארגונים גדולים, אולם עדיין יש בהם יתרונות רבים לארגונים אחרים, שציוד משומש כזה יכול לחסוך להם כסף רב.

 

רק כלי בית - אתר מכירות חדש מתמקד בכלי בית – מהסוג שקשה למצוא באתרי מסחר ברשת: סרוויסים לקפה, כוסות וצלחות, סכו"מים וסירים, כלי נוי ואביזרי אחסון – ומה לא. האתר מציע גם מסלול "מועדון", שמזכה את חבריו בהנחות ומתנות.

 

רק קומיקס – אתר חדש, "קומיקס וירקות", מציע למכירה קטלוג גדול מאוד של חוברות קומיקס מהעולם, שהגיבורים של רובן ידועים רק למי שממש מתמצא בתחום. אפשר לרכוש חוברות בודדות, אוגדנים וספרונים, ויש קטיגוריות ממוקדות יותר, כמו ספרוני המנגה, אותה אנימציה יפנית ייחודית. האתר מושקע מאוד, ולצד המכירות מציג גם מאמרים ותכנים מגזיניים, ומפעיליו אף מקיימים מפגשים לחובבי הז'אנר, שיש לו ביטוי מאוד מצומצם בשוק המו"לות בישראל.

 

רק מתנות לילדים – חנות מקוונת לממכר קלטות וספרים לפעוטות ולילדים, שהתפתחה מפעילותה של חברה בשם "מתנה לילדים", המוציאה לאור דיסקים וקלטות המוכרים לילדים מהגן ומבית הספר.

 

עוד לילדים – ורד נבון ועודד בכר הקימו את "פיקולו", חנות נאה ואיכותית מאוד למכירת פריטים מקוריים לילדים, רובם פרי יצירתם של אמנים זעירים, שאינם משווקים לחנויות ולרשתות, אלא מוכרים את מלאכת היד הייחודית שלהם באופן אישי, בביתם או בירידים. נבון ובכר אספו מהאמנים האלה פריטים יפהפיים, ואותם הם מציגים למכירה בקטלוג גדול באתר, בסיווג לקטיגוריות: צעצועים, רהיטים, ספרים, בגדים ועוד. העיקרון שהנחה את מפעילי האתר היה שהפריטים שיוצעו באתר יהיו רק כאלה שהיו רוצים בחדר הילדים הפרטי בביתם. התוצאה בהחלט עומדת בעיקרון הזה.

 

בוטיק הבירה – וזהו האתר היפה של "המבשלה", בית הייצור של מותג בירה פרטי, שמפעיליו מכנים אותו "בירת הבוטיק הראשונה בישראל". האתר מגולל את תולדות הבירות הישראליות "רודי" ו"סיליה", מספק מידע על הרכבן, ועל התאמתן לסוגי מזון שונים.

 

אופנה וסימפטיה – אי אפשר להישאר אדישים כלפי השדרוג באתר של רשת האופנה פוקס. האתר המשודרג הוא תענוג אמיתי, משלב מולטימדיה, מוזיקה מצוינת וקטלוגים של בגדים לכל גיל ומין, ואף מציע מבצע הנחה יומי לפריטים מקולקציית החורף של הרשת. עוד באתר: סרטון הפרסומת המלא עם יהודה לוי ויעל בר זוהר, פרטים על החברה, שירים, הורדות, תמונות ואתר נוסף באנגלית.

 

לא רק אופניים – חנות מקוונת חדשה ל"רוזן ומינץ", רשת של חנויות אופניים ופריטי גלישה. לצד הקטלוג הגדול של אופניים, גלשנים, רולרבליידס וסקייטבורד, יש גם מכירות של פריטים יד שנייה, מבצעים והנחות, סרטי הדגמה ייחודיים, פורומים מקצועיים, ואפילו מידע על מצב הרוח והגלים.

 

הצחוקיה

 

לקט שבועי נוסף של קישורים מובחרים, משחקי און-ליין שווים, דחקות דביליות מהסוג שמקבלים במייל וסתם צחוקים מקוונים, באדיבות קוראי המדור המסורים.

 

הברמנית הווירטואלית – את ההמלצה הזו קיבלנו בתוך שבוע מ-30 קוראים שונים לפחות, משמע: זה הקישור החם ביותר ברשת בימים האלה, וציבור הגולשים נרתם כולו להפצתו ולהעצמת הפופולאריות שלו. לפיכך, שתי מסקנות מתבקשות: האחת ידועה - כל הגולשים חרמנים. השנייה – עורך האתר ומגזין הגברים האמריקני "בירה", שהמציא את הברמנית הווירטואלית הזו, הוא פשוט גאון שיווקי.

המגזין מציג לפניכם את "תמי", ברמנית בלונדינית ויפהפיה, הניצבת ליד הבר ומוכנה לעשות בשבילך כל מה שתבקש. כל שתידרש לעשות הוא לבקש, כלומר להקליד את בקשתך. תמי ממתינה בסבלנות ובחיוך לפקודתך, מגישה בירה, שרה, רוקדת, נוגעת בעצמה (לא ככה, תירגעו), ואפילו מורידה את החולצה. על בקשות קצת יותר נועזות היא מגיבה בנזיפה ידידותית. נחמד.

 

הכפיל הדביל – והנה אחד מקטעי הווידאו הכי קורעים מצחוק ששלחתם אלינו עד היום. לא נגלה כדי לא להרוס לכם, אבל אל תתלבטו לרגע: אין כמו שמחה לאיד, ושמחה כזו מובטחת. (שלחה: נועה בן שבת).

 

ביבי ילד רע – השיר הזה, סאטירה בליווי תמונות, מתארח באתר של "הלמו", מהנדס תוכנה המוכר יותר כאושיית רשת שלאחרונה הודיע על פרישה מכל פעילות מקוונת. הקטע מוקדש לשר האוצר בנימין נתניהו, ונכתב על משקל השיר "בני ילד רע". תהנו. (שלח: אופיר אלבז).

 

קיבינימאט – וזה אתר דאחקות ישראלי חדש, עם השפיל הרגיל: בדיחות, תמונות מצחיקות, צלמהיר (שם יפה יותר לצילומי תקריב של פטמות סוררות של מפורסמות), אוסף מאמרים בעלי עניין, ועוד. (שלחה: ריטה גפן).

 

מורשת ערפאת – השמחה לאיד על מותו של הראיס סיפקה לא מעט עבודה בשבועות האחרונים למפיצי דואר הזבל. המון דחקות פרימיטיביות, בדיחות אכזריות על אלמנתו, וקשקושים בגרוש. אבל יש גם מאגרים מושקעים יותר, כמו מקבץ הקריקטורות הזה, שמנציח את המורשת המדדמת של יו"ר הרשות הפלסטינית. (שלח: עמית פל).

 

אייר הוקי – היכונו להתמכרות טוטאלית: למשחק המקוון הזה קוראים "אייר-הוקי", ובו עליכם לדחוק דיסקית אל תוך השער של היריב, אותו אתם בוחרים לפני תחילת כל משחק. ניצחתם? אתם עוברים הלאה, להתמוד

ד עם יריב חזק יותר. באחריות: מדובר בהתמכרות המהירה ביותר שתדעו אי פעם. (שלח: עמית פל).

 

אנשים ישנים – אשכול התמונות המגוחכות האלה מתעד את הפוזות המשונות והיצירתיות של אנשים שנרדמו במקומות ציבוריים ביפן, בעיקר ברכבת התחתית. כמה מהתמונות כה מוזרות, שקשה להאמין שלא בוימו. (שלח: עמית פל).

 

ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים עקב עומס של גולשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים