שתף קטע נבחר

בעקבות הראיון ל-ynet: חרם מתנחלים על תנובה

המתנחלים דורשים את התנצלותו של מנכ"ל תנובה שאמר ב-ynet כי ההתנתקות שווה כל מחיר כלכלי. בינתיים פתחו בקמפיין הקורא להחרים את תוצרת החברה. במכתב לחברה קורא יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן ליו"ר תנובה להעמיד את המנכ"ל על חומרת דבריו כי "הוא אינו אדם פרטי אלא מייצג חברה שהוא עומד בראשה". בימים הקרובים יפיצו המתנחלים כרזות בנושא ברחבי הארץ. תנובה: "הדברים לא מייצגים את עמדת החברה. אנחנו נטולי עמדה פוליטית"

מועצת יש"ע החליטה לצאת בקמפיין בקרב ציבור אוהדיה ובקרב הציבור החרדי הקורא להחרים את תוצרת "תנובה". זאת, בעקבות דבריו של מנכ"ל "תנובה", אריק רייכמן, ל-ynet בזכות תוכנית ההתנתקות. מועצת יש"ע דורשת את התנצלותו של מנכ"ל תנובה ולא - תדרוש את התפטרותו.

 

דובר מועצת יש"ע יהושע מור יוסף אמר היום (ד') ל-ynet: "רצינו לאכול גבינה ולהגיע הביתה בשלום והתברר שהמנכ"ל מרעיל גבינות סדרתי לכן אנחנו נאלצים לעבור לגבינות אצל חברות אחרות. בתקווה שאחרי שהוא יוציא את הרעל מהגבינות נוכל לחזור ולאכול גבינות של תנובה". בימים הקרובים מתכוונים במועצת יש"ע להפיץ כרזות בנושא ברחבי הארץ ולחלק עלונים בבתי הכנסת.

 

יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, אמר ל-ynet כי "אם מנכ"ל תנובה מתכוון לשמש שופר לתנועת שלום עכשיו, אני לא מתכוון לשתף איתו פעולה".

 

במכתב ששיגר ליו"ר תנובה, נפתלי בן סירא, אמר ליברמן: "כידוע לך מוצרי "תנובה" אינם נרכשים כיום בהרבה מאוד משקי בית בישראל במחאה על השימוש הציני שעשה המנכ"ל בבמה הכלכלית שניתנה לו. אני מקבל, כל יום, עשרות פניות מאזרחים, תושבי ישראל, הגרים בכל רחבי הארץ, המביעים תמיכה בהחרמת מוצרי "תנובה" באופן גורף.

 

"אני פונה אליך, כיו"ר "תנובה", להעמיד את המנכ"ל על חומרת דבריו להעריך את הנזק שנגרם, ועוד ייגרם, בהחרמת מוצרי "תנובה" בשל התבטאויותיו ולהביא לידיעתנו, כצרכני תנובה, כיצד מתכוון המנכ"ל לפעול נוכח העלבון הקשה שחשים הצרכנים".

 

ליברמן הוסיף: "אני פונה אליך כיו"ר תנובה, חברה שמוניטין מוצריה אינם מוטלים בספק וציבור רחב וגדול נאמן לה לאורך עשרות שנות פעילותה. כמי שעומד בראש מועצה המונה 34 ישובים הפרושים על שטח של 2,800 קמ"ר וכיו"ר מועצת יש"ע המאגדת מאות יישובים, אני מוקיר ומעריך את החברה שאתה עומד בראשה, שלאורך השנים האחרונות שיווקה את תוצרתה לרחבי יש"ע, גם בימים הקשים ביותר, ימי מלחמה וטרור.

 

על פי ליברמן, "החלום המשיחי ההרסני, שהורס את הכלכלה וכל דבר אחר במדינה, כפי שהתבטא מנכ"ל חברה כלכלית, שמוצריה נרכשים על ידי ציבור רחב וגדול (ולא בהכרח מתגורר ביש"ע) לו מיוחסת אמירה זו, היא מסוג האמירות שאדם פרטי רשאי לומר לכל מי שחפץ לשמוע.

 

"אריק רייכמן אינו אדם פרטי – הוא מייצג חברה, מרואיין כמי שעומד בראשה וכל התבטאויותיו מיוחסות לחברה אותה הוא מייצג".

 

רייכמן: ההתנתקות שווה כל מחיר כלכלי

 

"ההתנתקות שווה כל מחיר כלכלי", אמר אז רייכמן ל-ynet, "הבעיות של המדינה הן גדולות יותר מהתקציב שלה, וצריך לפתור אותן. בהחלט ייתכן שהמצב הפוליטי הנוכחי יגרור אחריו ברדק כלכלי, אבל בטווח הארוך אני יכול להגיד בביטחון שהוא שווה את חוסר היציבות, וזה שווה כל חוסר יציבות וכל מחיר".

 

רייכמן הדגיש: "לא תהיה פה כלכלה בריאה בלי יציאה מהשטחים. השליטה שלנו בשטחים היא כמו סרטן ממאיר בלב המדינה. לא תהיה חברה בריאה בלי התנתקות מסרטן הכיבוש' ובטווח הארוך לא תהיה חברה ולא תהיה כלכלה בכלל".

 

מתנובה נמסר בתגובה כי "הדברים נאמרו על ידי אריק רייכמן במסגרת הדיון הציבורי הנוקב המתנהל בימים אלה לגבי ההתנתקות. תנובה מצרה על כך שנעשה שימוש בדברים אלה כאילו הם מייצגים את עמדת החברה. תנובה היא חברה כלכלית, נטולת עמדה פוליטית".


פורסם לראשונה 24/11/2004 14:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ליברמן וחבריו ממועצת יש"ע. מחרימים
צילום: עמית שאבי
צילום: סיון פרג'
אריק רייכמן. התראיין ל-ynet
צילום: סיון פרג'
גבינות תנובה. חרם בהתנחלויות?
מומלצים