שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ועדה תייעץ לנאמן הציבורי של הבימה בעניין מינוי המנכ"ל

  הוועדה תורכב מחמישה חברים, ביניהם השחקן שלמה בר שביט. ב"הבימה" אומרים: "הדבר מנוגד להחלטת ביה"מ"

  הנאמן הציבורי של תיאטרון הבימה, עו"ד שלמה שחר, מפרסם היום (ד'), את הרכבה של הוועדה המייעצת לעניין הארגון המשפטי והתפעולי של התיאטרון שתפעל לצדו. בראש הוועדה, שהרכבה הסתיים בימים אלה ממש, יעמוד נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים בדימוס, ורדי זיילר.

   

  לדברי הנאמן, מינוי זה נעשה בהמלצת משותפת של המועצה הישראלית לתרבות ואמנות וראש מנהל תרבות במשרד החינוך והתרבות, מיכה ינון. חברים נוספים בוועדה הם: אורה גולדנברג - מייסדת אגודת הידידים של תיאטרון הבימה ומי שייסדה את עמותת עלמ"א (עסקים למען אמנות) וקרן התרבות אנגליה-ישראל; איציק יושע - סופר, עיתונאי וחבר המועצה לתרבות; שלמה בר-שביט - שחקן תיאטרון הבימה ומנהלו האמנותי לשעבר של התיאטרון; וזלמן שובל, לשעבר שגריר ישראל בוושינגטון, יו"ר האופרה הישראלית ותחרות רובינשטיין לפסנתר.

   

  בהודעה לעיתונות שהוציא הבוקר משרד המשפטים נכתב כי בין תפקידיה, תייעץ הוועדה לנאמן גם בכל הנוגע למינויו של מנכ"ל לתיאטרון, שיחליף בתפקיד את יעקב אגמון, המנכ"ל הנוכחי שיסיים את תפקידו בתחילת 2005. כן תייעץ הוועדה בנוגע לצעדים הנדרשים לשם השלמת תהליך ההבראה של התיאטרון, עד להחלת מבנה משפטי חדש בו ינוהל התיאטרון ללא נאמן ציבורי.

   

  בתיאטרון הבימה אומרים היום: "הוועדה שהקים הנאמן הציבורי מונתה ללא התייעצות עם התיאטרון, ולמעשה, כמו שאנחנו מבינים את העניין, הדבר אינו תואם את רוח ההחלטה של שופטת בית המשפט המחוזי ורדה אלשייך, שקבעה כי אין בסמכותו של הנאמן הציבורי לקבל החלטות מבלי להיות מתואם עם ועד הפעולה של היוצרים, השחקנים והעובדים בתיאטרון הבימה". על דרישה זו, המגבילה ומצרה את צעדיו של הנאמן הציבורי, הוגש לאחרונה ערעור לבית המשפט והסוגייה תלויה ועומדת.

   

  עו"ד שחר אומר מצדו: "מינוי הועדה נעשה בתיאום עם נציגי היועץ המשפטי לממשלה ועל דעתם ונועד, בין היתר, להרגיע את הרוחות. הרכב הועדה נקבע על פי המלצות שהתקבלו ממנהל תרבות ומהמועצה לתרבות ולאמנות, שני גופים אובייקטיביים ללא כל ספק. הוועדה אינה מהווה תחליף למועצת נאמנים או בעלת סמכויות ניהוליות כלשהן. מינוי הועדה אינו עומד בשום אופן בניגוד לקביעת בית המשפט. אני חוזר: מדובר בוועדה מייעצת ולא מנהלת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים