שתף קטע נבחר

עזרא: הדחתי את מזרחי בבהילות בגלל ההדלפה

השר לביטחון פנים גולל במליאה את ההליך שהוביל אותו להחלטה על הדחת ניצב מזרחי. למועד, מתברר, אחראית התקשורת, ולאו דווקא הוועידה שבדיוק בחרה את הנגבי לראשות המרכז. באופוזיציה לא השתכנעו: "איך העזת לעשות את מה שאפילו קודמך לא העז?"

שוב התקשורת אשמה? השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, השיב הערב (יום ד') לשורה של הצעות לסדר היום במליאת הכנסת בנושא הדחתו של ראש אגף החקירות, ניצב משה מזרחי. בגילוי לב נדיר גולל השר את ההליך שהוביל אותו להחלטה על ההדחה, אך מעניין במיוחד היה הקטע בו הסביר כיצד החליט על המועד המדוייק שבו בחר לבשר לניצב מזרחי על ההחלטה.

 

המועד, כך מתברר, נקבע בהתאם לדליפת ההליך לתקשורת. "משדלף דבר ההליך", סיפר עזרא, "החלטתי להודיע על ההדחה למפכ"ל ולקצין מזרחי.

 

באשר להליך עצמו סיפר עזרא כי לאחר שהקים וועדה שהמליצה על הדחת מזרחי, החליט לאפשר לו בכל זאת לטעון בפניו ולנסות לשכנע אותו לפעול בניגוד להמלצות. "תגובתו התקבלה במשרדי. הטענות נבחנו על ידי הצוות המשפטי שקבע כי 'לא נמצאו שיש בטיעונים של מזרחי טענה חדשה או מהותית שיש בה לשנות את חוות הדעת'".

 

עזרא המשיך: "לאחר ששבתי ובחנתי את מכלול חוות הדעת, גיבשתי את עמדתי הסופית להעביר את הקצין מתפקידו. עידכנתי את מפכ"ל המשטרה קראדי וביקשתי שיזמן את הקצין למשרדי. מזרחי לא יכול היה להגיע ולכן פגשתי אותו בתחנת המשטרה מסובים, אמצע הדרך, שם הודעתי לו על החלטתי". עזרא ביקש להדגיש כי ראש הממשלה שרון "לא ידע דבר וחצי דבר" על ההחלטה.

 

במליאת הכנסת הטיחו בעזרא כי החליט לפרסם את החלטות על ההדחה ביום קיום הבחירות הפנימיות בליכוד על מנת לצבור הון פוליטי על גבו של מזרחי. "לטענה הזו אין לה כל בסיס", הגיב. "לא הייתי מועמד לכל תפקיד שהוא במרכז הליכוד באותו יום".

 

"הנגבי לא העז. איך אתה מעז?"

 

חבר הכנסת אופיר פינס (עבודה), הטיח בעזרא: "אתה בסך הכל ממלא מקום לתקופה מוקצבת של שלושה חודשים. מהיכן העוז? המפכ"ל לשעבר אמר שאין להדיח, השר הקבוע ,צחי הנגבי שנמצא בחקירה, לא העז, ואתה בא לשלושה חודשים ומקבל החלטה תקדימית להדיח את ניצב מזרחי? הדבקת בו אות קין".

 

גם ח"כ יוסי שריד (יחד) הצטרף למבקרים: "המדינה מאוד מושחתת ולא נותרה עוד חלקה טובה. מה ניצב מזרחי עשה? יש לו אי יווני? יש לו חבר בשם סריל קרן? הבנים שלו קיבלו מיליונים? נכון, הוא שגה אבל בכל זאת הוא לא גנב".

 

לדבריו, "כל המושחתים מקבלים תעודות יושר והאיש היחיד בכל העולם הנגוע הזה שהולך הביתה זה דווקא האיש שהפך לסמל של חוקר נחוש וישר. נעמוד על הכוונות שלך על פי היורש שתמנה. האם היורש יהיה שרת, שוליית שרים, מטהר שרצים מקצועי או שמא המינוי של היורש יהיה של אדם שלא מורא השלטון ולא מורא הפשע המאורגן נופל עליו".

 

והיה גם מי שנחלץ להגנתו של עזרא. ח"כ מגלי והבה (ליכוד) אמר כי "יש להודות לשר לביטחון פנים שהגן על שלטון החוק ותרם תרומה חשובה למינהל התקין במדינה".  גם ח"כ יורי שטרן (איחוד לאומי) ציין כי "הדחתו הייתה צריכה להתרחש מזמן והישארותו במשטרה הייתה סכנה לדמוקרטיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
עזרא. בחר בגלל התקשורת
צילום: דני סלומון
צילום: אלכס קולומויסקי
מזרחי. "באמצע הדרך"
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: סבסטיאן שיינר
הנגבי. ביום הבחירות
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים