שתף קטע נבחר

חיסון חדיש הצליח לעכב התפתחות נגיף האיידס

החיסון מעורר את מערכת החיסון לתקוף את נגיף האיידס. המטען הנגיפי בגופם של המחוסנים צנח בשיעור של 90 אחוז. על אף התוצאות המעודדות החוקרים מדגישים: הדרך לריפוי האיידס עוד ארוכה

פריצת דרך בחקר האיידס: חוקרים מצרפת וברזיל מדווחים כי חיסון חדיש הצליח להפחית בשיעור של 80 אחוז ויותר את כמות נגיפי ה-HIV בגופם של 18 נשאי איידס. המחקר החדש דווח בכתב העת Nature Medicine.

 

המחקר שנערך בברזיל ע"י האוניברסיטה הפדרלית בפרנמבוקו העלה כי המטען הנגיפי בכל המטופלים צנח ונותר נמוך במשך שנה שלמה, לאחר שהמטופלים קיבלו שלושה חיסונים בתקופה של שישה שבועות. בשמונה מהמטופלים צנח המטען הגנטי בשיעור של 90 אחוז. המטופלים לא קיבלו כל טיפול בקוקטייל התרופות המשמש לעיכוב התרבות נגיף ה-HIV לפני או במהלך המחקר.

 

 

על אף התוצאות המעודדות, הדגישו החוקרים כי הדרך לריפוי מחלת האיידס עוד ארוכה. לדבריהם, יש צורך לקבוע את יעילות החיסון החדש במחקרים נוספים שיכללו גם קבוצות בקרה שאינן מקבלות טיפול בחיסון.

 

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, 40 מיליון תושבים ברחבי העולם נושאים את נגיף ה-HIV. יותר מ-25 מיליון אנשים מתו ממחלת האיידס. אפריקה היא היבשת הנגועה בעולם, בה יותר מ-26 מיליון נשאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
החיסון הפחית את המטען הנגיפי ב-90%
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים