שתף קטע נבחר

בוש מינה את מנכ"ל קלוג לשר-המסחר

גוטיירז יבוא במקום השר המתפטר דון אוואנס

נשיא ארצות-הברית ג'ורג' בוש הודיע כי מינה את קארלוס גוטיירז לתפקיד שר-המסחר.

 

אם יאושר המינוי בסנאט - גוטיירז (51, יליד קובה) יבוא במקום השר דון אוואנס, שהודיע לפני זמן-מה על התפטרותו.

 

גוטיירז מכהן (למן שנת 1999) כמנכ"ל חברת קלוג, יצרנית דגני-הבוקר המפורסמת. בוש כינה אותו בתואר "אחד ממנהיגי עולם-העסקים המכובדים ביותר באמריקה" - וציין כי הינו "סיפור הצלחה אמריקני גדול".

 

פרשנים אמרו כי השר הממונה מסמל את נטייתו של בוש, להעדיף מנהלים מַשרי-אמון ולהתרחש מחדשנים בתחומי המדיניות - אשר לא בטוח כי ייצגו את דעותיו-שלו ויישמו את הנחיותיו.

 

גוטיירז החל לעבוד בקלוג בשנת 1975, כנציג-מכירות במקסיקו-סיטי (בירת מקסיקו); משם עבר לתפקידי שיווק ופיתוח-המוצר; בתפקידו הבכירים, היה בחטיבות שמטפלות במקסיקו, בקנדה ובאזור אסיה והאוקיינוס השקט; בשנת 1996 עבר למטה החברה, ולמן שנת 2000 הינו גם היו"ר שלה. אם המינוי יאושר בסנאט (דבר צפוי כמעט לגמרי) - ייכנס לתוקף המינוי שביצעה החברה: מנכ"לה החדש יהיה ג'יימס ג'נס, שהיה בכיר בענף הפירסום (בחברה שניהלה את הפירסומת לקלוג) וכיום הינו דירקטור בחברה זו.

 

בהסכמתו לקבל את המינוי, גוטיירז מוותר על הכנסה שנתית (נתוני 2003) בשווי 7.3 מיליון דולר - לטובת משכורת בת 175 אלף דולר לשנה. הוא יקבל לאחריותו משרד-ממשלתי ובו 35 אלף עובדים, המנהל תקציב בסך 6.0 מיליארד דולר - ואחראי (כמפקח) על ניהול חלק חשוב מהמשק האמריקני, על קידום התפתחותו הטכנולוגית ועל קידום יחסי סחר-החוץ שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בוש מחפש ביצועיסטים
צילום: איי פי
מומלצים