שתף קטע נבחר

מזוז יבקש מחר להסיר חסינותו של ח"כ יאיר פרץ

היועץ יבקש מוועדת הכנסת להסיר את חסינותו של הח"כ מש"ס בשל מעורבותו בפרשת התארים הפיקטיביים. ח"כ פרץ טוען ל"אפליה נגדי", לאחר שאלפים מעורבים בפרשה, ביניהם אישי ציבור, ורק נגדו מופעל החוק בצורה שונה. מבדיקת ynet בין הח"כים בוועדה עולה שסיכוייו של פרץ להיחלץ מהסרת חסינותו טובים מאוד

פרשת התארים הפיקטיביים: לאחר עיכוב ממושך, עוד מתקופת היועץ המשפטי הקודם, יבקש מחר (ד') היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, מוועדת הכנסת להסיר את חסינותו של ח"כ יאיר פרץ (ש"ס) בשל מעורבותו בפרשה.

 

הח"כים יבקשו מהיועץ לנמק האם אין בכך משום אפליה כלפי ח"כ פרץ. מזוז יתבקש להשיב מדוע מכל אנשי הציבור, קציני המשטרה והמפורסמים שהאושמו בעבירה דומה, עובר רק ח"כ פרץ הליך של הסרת חסינות בדרך למשפט.

 

לפי הערכה, ח"כ פרץ אינו מתכוון להסיר את חסינותו ביוזמתו. לדבריו, "אני לא מתכוון לוותר, אלחם בכל הכוח על צדקתי ועל האפליה הזועקת לשמיים".

 

עו"ד דבורה אטיה, ממשרדו של עו"ד יהודה ויינשטיין, שמייצגת את ח"כ פרץ בדיון הסרת החסינות אמרה ל-ynet: "אנו סבורים כי החלטת היועץ מזוז להגיש כתב אישום נגד ח"כ פרץ היא החלטה שמפעילה את החוק בצורה בלתי שוויונית ויוצרת אפליה פסולה ומקוממת. זאת משום שבפרשת התארים הפקטיביים מעורבים אלפי אנשים ורק נגד ח"כ פרץ מופעל החוק בצורה שונה".

 

בוועדת הכנסת חברים 21 ח"כים: 8 חברי ליכוד, 3 מהעבודה 2 משינוי, 2 מש"ס , אחד מהאיחוד הלאומי, אחד מיחד, אחד מיהדות התורה אחד מהסיעות הערביות ואחד מעם אחד.

 

מבדיקת ynet עולה כי סיכויו של ח"כ פרץ להיחלץ מהסרת חסינותו, שתמנע הגשת כתב אישום, טובים מאוד. זאת לאחר שמרבית חברי הוועדה, בעיקר משורות הליכוד וש"ס, לא יתמכו בהסרת החסינות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
פרץ. "זו אפליה"
גלי תיבון
צילום: רויטרס
מזוז. יתקשה להשיג רוב בוועדה
צילום: רויטרס
מומלצים