שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  3 וחצי שנות מאסר על מעשה מגונה בילדה בת 8

  יחזקאל בקל (33), מקריית אונו הורשע בביצוע מעשה מגונה בילדה ובשלושה נסיונות לבצע מעשים דומים. חוות דעת פסיכיאטרית קבעה כי קיימת אצלו הפרעה התנהגותית עם קושי לשליטה בדחפים, אשר מצריכה טיפול. בנוסף נגזרו עליו שנה וחצי מאסר על תנאי וקנס כספי

  בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ה') שלוש וחצי שנות מאסר בפועל, שנה וחצי מאסר על תנאי ותשלום של 6,000 שקלים כפיצויים על יחזקאל בקל (33), מקריית אונו, שהורשע על פי הודאתו, במסגרת עיסקת טיעון, בביצוע מעשה מגונה בילדה בת 8 ובשלושה ניסיונות לבצע מעשים דומים בילדות נוספות.

   

   

  בקל נעצר על ידי המשטרה באפריל 2004 והוחשד כמי שביצע עשרות מעשים מגונים בילדות באזור קריית אונו. אך מאוחר יותר התברר שבקל הזין את השוטרים במעשיות שלא היו מעולם, והמשטרה המליצה להעמידו לדין בגין עשרה מקרים בלבד. בהמשך הוגש נגדו כתב אישום שכלל שבעה סעיפים אך כאמור הוא הורשע לבסוף רק בביצוע מעשה מגונה אחד, ובניסיון לבצע שלושה נוספים.

   

  על פי כתב האישום, ב-7.4.2004 הבחין בקל בילדה בת 8 ששיחקה בגן שעשועים. הוא התקרב אליה, הבטיח לה מתנה ושיכנע אותה להתלוות אליו. הוא הוביל אותה לחדר מדרגות סמוך שם ביצע בה את זממו.

   

  בבית המשפט פורט כיצד ניסה בקל בהזדמנות אחרת לבצע מעשה מגונה בילדה אחרת. הוא התלווה אז לנופש עם הוריה של הילדה, וכאשר השניים שהו בחדר המלון לבד, הוא ניסה לבצע בה מעשה מגונה אך היא התנגדה לו ודחפה אותו אל מחוץ לחדר.

   

  במהלך המשפט הוגשה לשופטים חוות דעת פסיכיאטרית ממנה עולה כי קיימת אצל בקל הפרעה התנהגותית עם קושי לשליטה בדחפים אשר מצריכה טיפול. עוד נמצא כי רמת האינטליגנציה שלו נמוכה ביותר.

   

  בגזר הדין כתבו השופטים: "יש לציין כי מדובר בקטינות שהיו בזמן ביצוע העבירות בנות 8 עד 13 בלבד. יתר על כן באישום השני (החדר במלון) מדובר על התנהגות מחפירה של הנאשם... שביצע את העבירה בעת שהתבקש לשמור על הקטינה אך במקום זאת ניצל את האמון שנתנו בו ואת חוסר האמון שלה... מהחומר שהוצג בפנינו עולה כי קיימת מסוכנות רבה וכי הנאשם יכול לחזור על מעשים שכאלו".

   

  עורך דינו של בקל, קובי בן שעיה, אמר לאחר גזר הדין כי בהתחלה נחשד בקל בעשרות מקרים אשר התבררו כלא נכונים. לדבריו, "התיק נופח על ידי המשטרה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים