שתף קטע נבחר

מיקרוסופט תובעת שבעה זבלנים

החברה תובעת שבעה ספאמרים שפרצו למחשבים והפיצו מאות אלפי הודעות דואר אלקטרוני פורנוגרפיות ברחבי הרשת

חברת מיקרוסופט הודיעה כי הגישה תביעות משפטיות נגד שבעה ספאמרים ששלחו מאות אלפי הודעות דואר אלקטרוני לגולשים ברחבי העולם. זהותם של השבעה אינה ידועה, והם מוזכרים בכתבי התביעה כנתבעים אנונימיים שזוהו באמצעות כתובות ה-IP שלהם (הליך משפטי הקרוי John Doe).

 

מיקרוסופט טוענת כי הנתבעים שלחו הודעות דואר אלקטרוני בתפוצה המונית למשתמשים בשירות דואר הרשת Hotmail.com. התביעות הוגשו במדינת וושינגטון לאחר שהשבעה הפרו את האיסורים בחוק הפדרלי נגד ספאם (CAN SPAM) על משלוח דואר זבל פורנוגרפי, על פי מיקרוסופט.

 

החוק דורש משולחי דואר אלקטרוני פרסומי המכילים תכנים פורנוגרפיים להציג התראה מפורשת המזהירה את הגולשים, כדי לא לחשוף אותם לחומרים בוטים מבלי שהתכוונו לכך. על השולח לציין כי ההודעה עוסקת בתכנים מיניים בשורת הנושא ובראש ההודעה. "על פי החוק, יש לעטוף בשקית כהה מגזינים וחוברות בעלי אופי מיני מפורש. חשוב שגולשים יהיו מוגנים מפניהם באופן דומה", אמרה עו"ד ננסי אנדרסן מהמחלקה המשפטית של מיקרוסופט.

 

עוד נמסר ממיקרוסופט, כי האחראים לשליחת הספאם פרצו למחשבים כדי לשלוח דואר אלקטרוני בתפוצה המונית ולא איפשרו לנמענים למחוק עצמם מרשימת הדיוור שלהם. 

 

מיקרוסופט, שהצהירה על כוונתה להפוך את התוכנות והשירותים שלה למוגנים מפני ספאם, מעורבת ביותר מ-100 תביעות נגד ספאמרים ברחבי העולם, 86 מתוכן הוגשו בארה"ב.

 

מיקרוסופט לא לבד. ספקי אינטרנט רבים החלו להשיב מלחמה לספאמרים: חברת לייקוס השיקה לאחרונה אתר המאפשר לגולשים הורדת שומר מסך הנלחם בספאמרים (שבנתיים נפרץ בידי האקרים). כמו כן, בחודש אוקטובר 2004 הוגשו תביעות משפטיות נגד ספאמרים על ידי יאהו!, AOL, מיקרוסופט ו-EarthLink.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
דואר זבל. מחייב התראה
צילום: סי די בנק
מומלצים