שתף קטע נבחר

הרוג בשוד מכונית "ברינקס"; 3 מיליון שקלים נגנבו

מכונית ברינקס ובה כמה מאבטחים עצרה בסמוך לסניף בנק הפועלים בטירה. כמה רעולי פנים חמושים הסתערו לעברם, ודרשו באיומי נשק את הכסף. לאחר שהמאבטחים סירבו, פתחו לעברם השודדים באש. מאבטח נהרג ואחר נפצע. השודדים נמלטו עם שלושה מיליון שקלים, ומכוניתם התנגשה לאחר מכן בעץ. 7 חשודים נעצרו

השודדים פתחו באש: מרדכי כהן בן ה-50, מאבטח בכיר בחברת ברינקס ואב לארבעה מבת חפר נהרג במהלך שוד של מכונית ברינקס היום (ב') בטירה, בו נשדדו שלושה מיליוני שקלים. מאבטח נוסף נפצע באורח קל. שבעה חשודים בשוד נעצרו.

 

הבוקר הגיעה מכונית ברינקס לעיר כדי להעביר כסף. בעת שהמכונית עצרה ליד סניף בנק הפועלים, הגיעו למקום במכונית כמה חשודים כשהם רעולי פנים, מצויידים בנשק אוטומטי, שדרשו באיומים את הכסף ממאבטחי הברינקס.

 

לפי ההערכה ראשונית, המאבטחים לא הסכימו לתת לשודדים את שקי הכסף ואז פתחו לעברם השודדים באש. כתוצאה מכך נפצע כהן באורח אנוש, ומת זמן קצר לאחר מכן. מאבטח נוסף נפצע באורח קל.

 

למקום השוד הגיעו כוחות משטרה רבים ומסוק הוזנק לאוויר. התקבל דיווח שהשודדים נמלטו במכונית מהמקום. במשטרה החלו לבצע סריקות באזור ואיתרו מכונית נטושה שהתנגשה בעץ.

 

במכונית נמצא סכום כסף, אולם לא ברור האם זהו כל הסכום שנגנב ממכונית הברינקס. ככל הנראה, השודדים נמלטו משם ברגל לאחר ההתנגשות. מכונית הברינקס נסעה מהמקום מייד לאחר השוד. 

 

"הוא הקריב את חייו"

 

תא"ל יצחק רבין, מנכ"ל חברת ברינקס, אמר בעקבות האירוע הקשה: "עובד ברינקס הקריב את חייו, ואחר נפצע, מתוך נאמנות ומסירות ללא גבולות לביצוע משימתם. מדובר ברצח של ראש צוות אבטחה, וזוהי עליית מדרגה חמורה ביותר בחיי הפשע במדינת ישראל. כואב לנו מותו הטראגי של כהן שקשר את גורלו מזה שנים רבות עם חברת ברינקס והקריב את חייו למען המשימה. אנחנו נדאג כמובן לאלמנתו ול 4 ילדיו".

 

הוא הוסיף: "יש לציין כי פעולת הצוות גם בסיטואציה של אש כבדה הצילה את שאר הכסף שהיה בשריונית. במסגרת מדיניות חברת ברינקס ואחריותה המלאה - הכסף יוחזר ללקוחות בזמן הקצר ביותר, בתוך ימים אחדים".


פורסם לראשונה 06/12/2004 11:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
מכונית ברינקס (ארכיון)
צילום: רוני שיצר
צילום: ערוץ 1
יצחק רבין, מנכ"ל ברינקס. הוא הקריב את חייו
צילום: ערוץ 1
מומלצים