שתף קטע נבחר

ת"א: בני משפחת מאושפזת היכו רופא בכיר

קרובי החולה הלמו ברופא, השכיבו אותו על הרצפה, בעטו בו וחבטו בו באגרופים עד זוב דם. שני התוקפים, בני 25 ו-30, נעצרו. הרופא טופל ושוחרר במצב קל. בנו ל-ynet: המשפחה דרשה שהחולה תוגדר כשיקומית כדי שתקבל עוד כספים אבל אבי חשב אחרת

אלימות בבית החולים: רופא בכיר בן 57, המשמש בין היתר כגריאטר המחוזי של "שירותי בריאות כללית" בתל אביב, הותקף היום (ד') אחר הצהריים בבית החולים הסיעודי "רעות" בעיר על ידי שני בני משפחה של מאושפזת. הרופא נפצע קל, ושוחרר מהמרכז הרפואי תל אביב לאחר טיפול קצר.

 

האירוע התרחש כאשר הרופא הגיע לבית החולים הסיעודי בשדרות החייל בתל אביב, כחלק משגרת עבודתו בטיפול ומעקב אחר חולים המאושפזים שם. בני משפחתה של אחת המאושפזות דרשו ממנו להמשיך טיפול שלדעתם היה דרוש לה – אולם הוא סירב, משום שסבר כי זו החלטה מקצועית לא נכונה.

 

בתגובה הם הלמו בו, היכו אותו מכות נמרצות, השכיבו אותו על הרצפה, בעטו בו וחבטו בו באגרופים עד זוב דם. רופאה שהייתה עימו בחדר נהדפה אף היא. הרופא הובהל באמצעות ניידת של שח"ל לטיפול במרכז הרפואי "תל אביב".

 

מהמרכז הרפואי תל אביב נמסר כי האיש, שספג חבטות רבות בידיו, בחזהו ובפניו, עבר שורה של הדמיות ושוחרר מבית החולים במצב קל, עם חשד לשבר בידו.

 

לאחר האירוע הספיקו התוקפים להימלט מבית החולים, אולם אנשי המוסד הרפואי הגישו נגדם תלונה במשטרה. משטרת מחוז תל אביב עצרה הערב את שני התוקפים, בני 30 ו-25 מחולון, והיא בודקת את נסיבות האירוע.

 

"בני המשפחה רצו שהיא תוגדר כשיקומית"

 

"הרקע לתקיפה היה ויכוח שהתפתח עם בני משפחתה של החולה", סיפר ל-ynet בנו, אף הוא רופא, העובד ב"בילינסון". "בסיום הבדיקה הוא הגדיר אותה כ'מטופלת סיעודית מורכבת', ובני המשפחה דרשו שהוא יגדיר אותה כ'שיקומית'. אם אני לא טועה זה אומר שהיא תקבל עוד תמיכה ועוד כספים – אבל אבא שלי לא הסכים, משום שלדעתו היא לא שיקומית".

 

"בתגובה", הוא ממשיך, "הם פשוט תפסו אותו, פוצצו אותו עם הרגליים בבעיטות והטיחו את הראש שלו בקיר כמה פעמים. הוא נראה נורא, ואני אפילו לא הכרתי אותו כשראיתי אותו כאן במיון. הוא נראה ממש כמו שק תפוחי אדמה. שווה בנפשך את הסרטים ההוליוודים שמאפרים אותם – ככה הוא נראה עכשיו, עם שטפי דם ובצקת בפנים".

 

"אנחנו קצת מזועזעים", הוא אומר. "אני לא חשבתי שאני אפגוש אותו בחדר מיון. פשוט אין לי מילים לתאר את הזעזוע. כששופט במדינת ישראל נפגע – אז כל המדינה על הרגליים. אבל כאן כאשר רופא נפגע – זה מוחלק איכשהו. זה סיפור חמור, והוא היה יכול להסתיים בצורה אחרת לגמרי".

 

בהסתדרות הרפואית מביעים הערב זעזוע בעקבות תקיפת הרופא על ידי בני משפחתה של מטופלת. יו"ר הארגון, ד"ר יורם בלשר, אומר כי "אין להשלים עם העובדה שחיי רופאים במדינת ישראל היו הפקר, ויש להתחיל מייד ביישום ההנחיות שהוציאו משרד הבריאות ומשטרת ישראל, הקובעות כי שוטר יוצב במחלקות ה'רגישות' בבתי החולים, ולנקוט בשורה של צעדי אבטחה נוספים".

 

מנכ"ל שירותי בריאות כללית, זאב וורמברנד, גינה אף הוא בחריפות את האירוע, ואמר כי "אני רואה בחומרה הפעלת אלימות כלפי צוותים רפואיים העושים מלאכתם נאמנה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
"חיי רופאים הפכו הפקר"
צילום: סי די בנק
צילום: סי די בנק
אילוסטרציה
צילום: סי די בנק
מומלצים