שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  1.2 מיליון שקל פיצויים על נזק מברית מילה
  בית משפט קבע כי מוהל של המועצה האזורית גן יבנה גרם לנזק לתינוק כשביצע בו ברית מילה, וכתוצאה מכך נגרם לו נמק בעטרת הפין והיא הוסרה. בעקבות עדויות רופאים קבעה השופטת כי הילד "עבר סבל נוראי" וכי הוא סובל מ-30 אחוזי נכות תמידית, שתקשה עליו בקיום יחסי מין

  בית משפט השלום בראשון לציון חייב היום (ג') מוהל של המועצה האזורית גן יבנה לשלם 1,180,000 שקלים לקטין שנגרם לו נזק כתוצאה מברית המילה, שבית המשפט קבע שהוא סובל מ-30 אחוזי נכות תמידית.

   

  כמו כן דחה בית המשפט את התביעה כנגד המועצה המקומית, משרד הדתות והמועצה הדתית של גן יבנה.

   

  המקרה אירע לפני כתשע שנים, כשהרב משומר צבארי, שהיה רב המועצה של גן יבנה, ביצע טקס ברית מילה בתינוק. בערב הבחינה אמו של התינוק שעטרת הפין הושחרה, והיא התקשרה לרב כדי שיבוא לבדוק אותו. הרב הגיע, בדק את איבר המין, ולאחר טיפול קצר אמר לאם שהתינוק בסדר.

   

  למחרת פנתה האם לרופא ילדים שהחליט לאשפז את התינוק. בסופו של דבר הוסרה עטרת הפין של התינוק בגלל נמק. התינוק עבר טיפולים רבים ואפילו הוטס לארה"ב כדי לעבור ניתוח לשחזור העטרת.

    

  כל הרופאים שהעידו בפני בית המשפט היו תמימי דעים בנוגע לנזק שנגרם לילד. "אין ספק שהקטין עבר סבל נוראי בניתוחי התיקון והשחזור", קבעה השופטת דליה גנות.

   

  עוד ציינה השופטת: "אין ספק שהעטרה המשוחזרת לא תמלא את תפקידה כעטרה מקורית, ומן הסתם תפריע לתובע ביצירת קשרים רומנטיים ובקיום יחסי מין. מדובר בנכות קשה ביותר ואין ספק שיש לפצות את התובע והוריו בגינה".

   

  השופטת קבעה כי על המוהל לשלם לילד פיצויים בסך מיליון שקלים בגין סבל וכאב, טיפולים עתידיים וטיפולים נפשיים. עוד חייבה השופטת את המוהל לשלם להורים פיצויים בגין עוגמת נפש, הוצאות רפואיות עד כה והחזר הוצאות משפט בסך 180 אלף שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "1.2 מיליון שקל פיצויים על נזק מברית מילה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים