שתף קטע נבחר

נתניהו: נמשיך בקיצוץ הקצבאות כדי להוביל לצמיחה

שר האוצר הדגיש בכנס הרצליה את הקשר בין יציאה לעבודה לצימצום העוני ואמר: "מדיניות הקצבאות הגדילה את העוני ואת אי השוויון באוכלוסיה. היציאה לצמיחה מחייבת עלייה בשיעור ההשתתפות בכוח העבודה"

 

"המדיניות של קיצוץ הקצבאות תימשך, כדי להוביל לצמיחת המשק וכדי להוציא אנשים מהעוני, דבר שיכול להיעשות רק על ידי יציאה לעבודה". כך אמר היום שר האוצר, בנימין נתניהו, בנאום שנשא בכנס הרצליה.

 

עוד אמר נתניהו: "כפי שמחקרים בארצות הברית מראים, ולא רק שם, כשאנשים עובדים הם משדרגים את עצמם מחוץ לעוני. מדיניות הקצבאות הגדילה את העוני ואת אי השוויון באוכלוסיה. היציאה לצמיחה מחייבת עלייה בשיעור ההשתתפות בכוח העבודה".

 

נתניהו ציין כי צימצום הקצבאות ועידוד המעבר לעבודה הם החלטות מאוד לא פופולריות, אבל "הן נכונות ואני צריך לדבוק בהן. אין שום סתירה בין מדיניות כלכלית נכונה למדיניות חברתית נכונה. להיפך, הם הולכים יחד, והניסיון לפצל ביניהן לא נכון ומסוכן".

 

נתניהו אמר עוד כי הוא מקווה שהקואליציה שתתגבש "לא תפגום בצעדי המהפכה הכלכלית-חברתית שאנחנו נמצאים בעיצומה. היינו על סף התרסקות לפני קצת יותר משנה וחצי, ועברנו לצמיחה של כ-4%, שיעור האבטלה ירד והוא ממשיך לרדת".

 

שר האוצר הדגיש את החשיבות פתיחת מונופולים במשק, בהם הבנקים, הנמלים, והרפורמה בקרקעות. לדבריו, הרפורמה בקרקעות תשחרר את סקטור הבנייה הכבול היום על ידי מינהל מקרקעי ישראל.

 

נתניהו סיכם ואמר כי "היציאה מהעוני עוברת דרך שבירת המונופולים, מעבר מקצבאות לעבודה והורדת המיסוי".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
נתניהו. החלטות לא פופולריות
צילום: חגי אהרון
מומלצים