שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו הזוכים בפרסי רה"מ לספרות עברית

  14 הזוכים לשנת תשס"ה יקבלו כל אחד פרס כספי בסכום של כ-67 אלף שקלים

  ועדת השופטים בפרס היצירה לסופרים עבריים לשנת תשס"ה מטעם ראש הממשלה מפרסמת הבוקר (ד') את רשימת 14 הזוכים בפרס. הוועדה, שכללה השנה את פרופסור יפה ברלוביץ, אלי עמיר ואשר רייך, אמנם קיבלה את ההחלטה כבר בישיבתה האחרונה, שהתקיימה ב-25 בנובמבר, אך פרסום הרשימה הרשמית נדחה עד שתיוודע הזכייה לכל המעורבים, שחלקם לא אותרו עד אמש.

   

  רשימת הזוכים כוללת השנה את ירון אביטוב, אהרן אמיר, דודו בוסי, מקסים גילן, שפרה הורן, אמירה הס, חוה חבושי, תמיר להב רדלמסר, אייל מגד, מירה מגן, מיכל סנונית, סייד קשוע, דליה רביקוביץ ויובל שמעוני. למרות שמדובר בפרס ממלכתי יוקרתי המוענק על מכלול היצירה בכל תחומי הספרות, נימוקי השופטים לבחירת הזוכים אינם מפורסמים. במשרד החינוך והתרבות, האחראים על הפרס, אומרים: "מעולם לא פורסמו הנימוקים לבחירה".

   

  פרס רה"מ לספרות עברית נוסד בשנת 1969 על-ידי לוי אשכול ז"ל במטרה להביע הערכה והוקרה למיטב היוצרים בשפה העברית, לעודד ולקדם את המצוינות של היצירה הספרותית העברית. הפרס ניתן על מכלול עבודתו של היוצר וללא התחייבות של זוכה הפרס לכתיבה כלשהי בשנת זכייתו. גובה כל פרס שווה ערך למשכורת שנתית של מורה בעל תואר שני (67,080 שקל) ומטרתו לסייע ליוצרים להתפנות ליצירה.

   

  חתן הפרס, דודו בוסי ("פרא אציל", "הירח ירוק בואדי"), אומר בתגובה: "זה בהחלט כיף שמעריכים את העבודה שלי. הפרס הוא ג'סטה של הממסד שאומר 'עשית עבודה טובה' וזה תמיד נחמד, למרות שאני בהחלט לא כותב בשביל פרסים. הספרים שלי הם במידה רבה אנטי ממסדיים ואין סכנה שהפרס יהפוך אותי לממסדי. החופש שלי נשאר בעינו ואם יהיה לי משהו שיבער לי לומר, הוא ייאמר. לגבי ציפיות של אחרים ממני, זה לא בשליטתי. אני דורש מעצמי כל כך הרבה ממילא כך שזה לא משמעותי. נכון להרגע מנגנון ההדחקה שלי בכל הנוגע לציפיות עובד שעות נוספות". בימים אלה עובד בוסי על ספר שלישי שייצא ככל הנראה במהלך שנת 2006 ועל עיבוד לתסריט של ספרו "הירח ירוק בואדי".

   

  את הפרסים יקבלו הזוכים בטקס חגיגי שיתקיים במרכז ענב בתל-אביב במעמד ראש הממשלה, אריאל שרון ושרת החינוך, התרבות והספורט, לימור לבנת. מועד האירוע טרם נקבע.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שמואל רחמני
  בוסי. חיבוק ממסדי
  צילום: שמואל רחמני
  לאתר ההטבות
  מומלצים