שתף קטע נבחר

שפיים: בן 18 נרצח כשיצא לבלות במועדון

הצעיר נדקר במהלך קטטה שפרצה בין שתי חבורות צעירים מחוץ לפאב "המועדון" בקיבוץ. שוטר מג"ב שניסה להפריד בין הצעירים נדקר בצווארו ונפצע בינוני. המשטרה הוציאה צו סגירה למועדון ועיכבה לחקירה מספר אנשים, ששוחררו. חברו של הנרצח: "אני המום ולא מעכל עדיין מה קרה". בחיפה נדקרו שני אחים לאחר שהעירו הערות בעלות אופי מיני לשתי בחורות

רענן לוי בן 18 מראשון לציון נרצח הלילה (שבת) במהלך קטטה במועדון בקיבוץ שפיים שבשרון. שוטר מג"ב, שהיה במקום וניסה להפריד בין הצעירים, נדקר גם הוא והועבר לבית החולים איכילוב בתל אביב במצב בינוני. 

 

התקרית אירעה סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר בשעה שבפאב "המועדון" שהו מאות מבלים. מסיבה לא ברורה פרץ ויכוח בין שתי חבורות צעירים, האחת מראשון לציון והשנייה ככל הנראה מנתניה. הוויכוח, שהחל במועדון, המשיך מחוץ למועדון והתפתח לקטטה. איש מג"ב, שהיה במקום וניסה להפריד בין הניצים, נדקר בצווארו.

 

הקטטה ככל הנראה נמשכה במגרש החנייה הסמוך, ובמהלכה נדקר לוי והתמוטט. למקום הגיעו אמבולנסים של מד"א שקבעו את מותו של הצעיר ופינו את השוטר הפצוע לבית חולים.

 

בזמן האירוע היה בקרבת מקום צוות בילוש ממשטרת נתניה אשר החל לטפל בארוע הדקירה הראשון ובהמשך באירוע השני. במשטרה מעריכים כי מדובר באותה קטטה, שעברה מפתח המועדון אל מגרש החנייה, אך הדבר עדיין נבדק.

 

"אמרו לי שחבר שלי נדקר ומת, אני לא מעכל"

 

"הייתה קטטה ורצחו את החבר שלי", סיפר צעיר מראשון לציון כשהוא המום ונסער. הצעיר סיפר כי הם קבוצה של שמונה חברים שמגיעים מראשון לציון לבלות במקום וזו אינה הפעם הראשונה בה הם מגיעים למועדון.

 

"הייתי בתוך המועדון ושמעתי שיש קטטה. אמרו לי שהחבר שלי נדקר ומת", סיפר החבר, כשחולצתו קרועה וסימן חבלה על ראשו, "בהתחלה אמרו לי שם של חבר, לא הייתי בטוח והתקשרתי אליו והוא ענה וסיפר לי כי הנרצח זה חבר אחר שלנו. אני המום ולא מעכל עדיין מה קרה. המשטרה חקרה אותי ושחררה אותי. עכשיו אני לא יודע מה לעשות, התקשרתי להורים להרגיע אותם שאני בסדר ושלא ידאגו לי."

 

גם לאחר שנקבע מותו של הצעיר נמשכה המסיבה בתוך המועדון כאילו לא קרה דבר. מאות הצעירים כלל לא ידעו על האירוע הטראגי שהתרחש בסמוך, אחד מהם סיפר כי  "לא ידענו על מה שקרה בחוץ ופתאום הודיעו לנו כי המועדון יסגר בעוד 20 דקות ועלינו לעזוב את המקום". כמה צעירות, שבילו גם הן במועדון, סיפרו: "שמענו שמישהו נדקר בחוץ ומת ונכנסנו להיסטריה. זה לא נעים שבילוי יום שישי מסתיים ברצח, סך הכל באנו ליהנות ולבלות במועדון, לא הרגשנו דבר עד שאמרו לנו שאנחנו צריכות לעזוב."

 

במשטרה אומרים כי הם היו שותפים בהחלטה להמשיך את המוסיקה ולא ליידע את המבלים על הרצח בשלב הראשון, "היו במועדון 2000 בני נוער, לא רצינו לגרום לבהלה והעדפנו לפתוח את יציאת החרום ולהוציא את המבלים בהדרגה."

 

חלק מהצעירים, שעזבו את המועדון נראו המומים ממה שאירע, אך רבים היו שיכורים. חבורת צעירים, שכנראה לא היו מרוצים מכך שהמסיבה נגמרה מוקדם מהרגיל, החליטו להמשיך את המסיבה מחוץ למועדון והמשיכו לרקוד סביב הרכב במגרש החנייה, בו זמן קצר קודם לכן נרצח הצעיר.

 

המשטרה: המועדון פעל ללא רישיון

 

במשטרה עצרו לחקירה מספר חשודים במעורבות בקטטה והם נלקחו לתחנת המשטרה בנתניה לחקירה, אך שוחררו כעבור מספר שעות. במשטרת מרחב שרון החליטו להקים צוות חקירה מיוחד לחקירת האירוע. בחקירה ראשונית התברר כי השבוע התקיימה במועדון בדיקה על ידי קצין רישוי עסקים של המשטרה ונמצא כי המועדון אינו עומד בדרישות המשטרה בגלל בעיה משנית. במשטרה אומרים כי המועדון פעל ללא רישיון עסק ולכן הוחלט לסגור אותו ל-30 ימים, בעקבות האירוע.

 

המועדון בשפיים שייך לקיבוץ שפיים. מנהל המועדון, רותם אשריאל, אמר בתגובה: "צר לנו שבילוי במועדון הסתיים בצורה טראגית כל כך. המועדון מאובטח בדרך קבע על ידי חברת אבטחה שמצליחה למנוע מקרי אלימות בתוך תחומי המועדון ואירוע הדקירה התרחש מחוץ למועדון. הטענות שעלו בדבר רישיון העסק אינן נכונות כלל. המועדון פועל כחוק ומגובה ברישיונות הנדרשים, כולל רישיון עסק שאושר באוגוסט 2003 על ידי סגן מפקד המרחב במשטרה ויו"ר ועדת התכנון במועצה, ואמור לפוג בסוף 2004".

 

במשטרה אומרים כי נתפסו מוצגים אשר שימשו לדקירה ושמדובר, בין היתר, בכלי שניתן היה להכניסו למועדון למרות הבדיקות והחיפושים בכניסה. בנוסף תפסה המשטרה קלטת אשר צולמה על ידי מצלמת אבטחה המוצבת בכניסה למועדון.

 

במשטרת מרחב שרון מציינים כי באזור שיפוט המרחב פועלים מועדונים רבים ללא רישיון עסק. לפני שבועיים נרצח בפתח מועדון "גלינה" בפתח תקווה תושב כפר קאסם ולפיכך הוחלט כי הבלשים יגבירו את פעילותם באזור המועדונים, משום ששתיית האלכוהול במקומות אלו מגבירה את הסכנה לפריצת קטטות.

 

חיפה: פצוע בינוני עד קשה בדקירה

 

ובחיפה נדקרו הלילה שני אחים, בשנות ה-20 לחייהם, ברחוב הנביאים בשכונת הדר. התקרית אירעה בשעה 4:00 לפנות בוקר, אחד האחים נפצע באורח בינוני-קשה ואילו האחר נפצע באורח קל. לא נשקפת סכנה לחייהם.

 

מחקירת המשטרה עולה כי התפתחה קטטה בין האחים, שהיו במזנון בורקס במקום, לבין חבורה נוספת של צעירים שבילו באזור. זאת לאחר שהאחים העירו הערות בעלות אופי מיני לבחורות שהיו בחבורה השנייה. לאחר הדקירה נמלטה החבורה מהמקום.

 

לאחר חקירה וחיפושים נעצרו בסופו של דבר חמישה חשודים במעשה, שני צעירים בני 19 ו-21, בחור ובחורה בני 20 וקטינה בת 16 וחצי. החמישה יובאו הערב בפני שופט והמשטרה תבקש להאריך את מעצרם.


פורסם לראשונה 18/12/2004 08:06

 

השתתף בהכנת הידיעה אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
נרצח. רענן לוי מראשל"צ
צילום רפרודוקציה: רענן בן צור
צילום: רענן בן צור
הכניסה למועדון בשפיים
צילום: רענן בן צור
צילום: רענן בן צור
הגופה בזירת הרצח
צילום: רענן בן צור
מומלצים