שתף קטע נבחר

איש השנה של המגזין "טיים": ג'ורג' בוש

הנשיא האמריקני נבחר בפעם שנייה בחייו כאיש השנה של המגזין המשפיע, בזכות "דבקותו במטרותיו וניצחונו המרשים בבחירות". מועמד נוסף לתואר היה הבמאי מייקל מור, שניסה בסרטו האחרון להשפיע על האמריקנים שלא לבחור בבוש לכהונה שנייה - וכשל

נשיא ארצות-הברית, ג'ורג' בוש, הוא איש השנה של המגזין "טיים" לשנת 2004. כך הודיע היום (א') עורך המגזין. "מנהיגותו ונחישותו הבלתי המתפשרים, כמו גם נצחונו המרשים בבחירות, הם שהפכו אותו לאיש השנה", הסביר העורך, ג'ים קלי.

 

"בחרנו בבוש בשל דבקותו במטרותיו, השינויים שהוביל בפוליטיקה כדי שיתאימו לסגנון מנהיגותו והעובדה ששיכנע רוב גדול של מצביעים שמגיע לו להישאר בבית הלבן ארבע שנים נוספות", הוסיף קלי.

 

עוד ציין העורך: "כמובן שתומכיו של הנשיא יהיו מרוצים ומתנגדיו ייאנחו. אבל אפילו אלו שלא הצביעו למענו, יכירו בכך שמדובר באחד הנשיאים המשפיעים ביותר ב-50 השנים האחרונות".

 

לדברי קלי, איש השנה אמור להיות האדם שהכי השפיע על החדשות ועל חיינו, לטוב ולרע ושמשקף את ההתרחשות החשובה ביותר בשנה החולפת.

 

בין המועמדים לאיש השנה היו הפעם קרל רוב, יועצו הפוליטי של הנשיא, והבמאים מייקל מור, יוצר הסרט "פרנהייט 11/9 שיצא נגד הנשיא בוש, בניסיון להשפיע על תוצאות הבחירות, ומל גיבסון, יוצר "הפסיון של ישו" השנוי במחלוקת.  

 

בוש נבחר גם כאיש השנה של המגזין בשנת 2000, לאחר שניצח בבחירות הקודמות, אף שלא נחשב אז למועמד המוביל. אביו, ג'ורג' בוש האב, היה איש השנה של המגזין ב-1990. בשנה שעברה בחר המגזין כאיש השנה את "החייל האמריקני".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איש השנה
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
לא נבחר. מור
צילום: רויטרס
מומלצים