שתף קטע נבחר

איגרת ולרשטיין: "חוק טרנספר לא מוסרי"

בעקבות המהומה שעורר ראש מועצת בנימין, פנחס ולרשטיין, בשליחת האיגרת למתנחלים, בה הוא קרא להם להפר את חוק ה"פינוי-פיצוי" וללכת לכלא והאפשרות שהיועץ המשפטי לממשלה יורה על פתיחת חקירה פלילית נגדו, מביא ynet את הנוסח המלא של האיגרת

האיגרת ששלח ראש מועצת בנימין, פנחס ולרשטיין, למתנחלים, הקוראת להם "להפר את חוק הטרנספר ולהסכים לשלם את מחיר ההליכה לכלא", עוררה סערה פוליטית קשה.

 

ynet מציג את הנוסח המלא של האיגרת:

 

"ממשלת ישראל אישרה בקריאה ראשונה את החוק הלא מוסרי המכשיר את פשע עקירת יהודים מביתם, חוק שלא מאפשר למפונים אפילו את הזכות האנושית המינימלית – להתנגד לעקירתם מביתם. אני קורא לציבור להפר את חוק הטרנספר ולהיות מוכן בהמוניו לשלם את מחיר ההליכה לכלא.

 

ממשלה חדשה ולא לגיטימית הולכת וקמה בימים אלה. על כל הפערים בין הליכוד לבין העבודה, מגשרת תאווה אחת: לעקור יישובים ולגרש יהודים מאדמתם. השאיפה העזה הזו מעוורת את עיניהם של השרים וחברי הכנסת מראות את העוול שנעשה לאנשים שהלכו בשליחותם ובשליחות העם להפריח שממה, ולהגן בגופם על גבולות המדינה. לא אחת, המתיישבים משלמים על שליחותם בחייהם, בעיקר בשנים האחרונות בהן הם מופגזים ללא הרף.

 

אילו מישהו היה מנסה להעביר חוק טרנספר שכזה בנוגע לאיזשהו כפר ערבי, עוין ככל שיהיה, מייד היו קמים כל אבירי הצדק וזכויות האדם למחות ולזעוק עד לב השמים. אך בכל מה שנוגע לאנשי יש"ע, אין צדק ואין זכויות. "חוק פינוי פיצוי", שכבר אושר בכנסת בקריאה ראשונה, וכעת בהרכב הממשלה החדש אין דבר שיעמוד נגדו, הוא חוק לא מוסרי. לא רק בשל הדרכים הסטליניסטיות בהן הושג, ולא רק בשל הסעיפים הלא אנושיים, שבו, כמו אלה הנוגעים לשלילת פיצויים ממי שיתנגד לעקירתו מביתו. הוא אינו מוסרי קודם כל מפני שהוא מכשיר פשע שלא ייעשה, עקירת יהודים בלבד מביתם בכוח.

 

כנגד רמיסת זכויות אדם אלה אני קורא להפר את החוק הבלתי מוסרי הזה. רק אם יהיה ציבור גדול שכבר היום יתחייב להיות ביום פקודה בגוש קטיף ובצפון השומרון, להתנגד בגופו בנחישות לעקירה, ולשלם את מחיר ההליכה לכלא, רק אז יש סיכוי שהממשלה הזו תבין את חומרת צעדיה.

 

אני אינני חושש ללכת לכלא, ואני מקווה שכמוני יבינו ההמונים שזהו מחיר שמחובתנו לשלם, כדי להתנגד באופן בלתי אלים לפשע הלא מוסרי של עקירת יהודים מביתם בכוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האיגרת (לחצו כדי להגדיל)
צילום: שאול גולן
חוק טרנספר
צילום: שאול גולן
צילום: רויטרס
שוקל. מזוז
צילום: רויטרס
מומלצים