שתף קטע נבחר

פארמוס צנחה ב-66% - המשקיעים הפסידו 220 מ' דולר

בצהרים הודיעה החברה כי נכשלו הניסויים הקליניים בדקסנבינול, תרופה החדשה שפיתחה לטיפול בנפגעי ראש. בעקבות הודעת החברה מיהרו המשקיעים להיפטר מהמנייה וזו צנחה ב-66% ואיבדה בתוך דקות 220 מיליון משווייה. ד"ר חיים אביב, מנכ"ל פארמוס, "אנחנו מאד מאוכזבים שהקדסנבינול לא סייע לטיפול בפגיעות ראש טראומטיות. בשבועות הקרובים ננתח את תוצאות המחקר לפני שנחליט על צעדינו לעתיד"

המשקיעים במניית חברת התרופות הישראלית פארמוס הימרו על הסוס הלא נכון. היום הם נענשו באובדן שני שלישים מהשקעתם בתוך יום אחד. מניית פארמוס נסגרה הלילה בוול סטריט בשער של 1.18 דולר - ירידה של 66.3% לעומת שער הסגירה של המנייה ביום שישי שעמד על 3.50 דולר.

 

ביום מסחר אחד איבדו המשקיעים בפארמוס 220 מיליון דולר - שווי החברה בבורסה צנח מ-330 מיליון דולר ביום שישי ל-110 מיליון דולר היום (ב').

 

בצהרים הודיעה החברה כי נכשלו הניסויים הקליניים בתרופה החדשה, דקסנבינול, שפיתחה לטיפול בנפגעי ראש. הדקסנבינול של פארמוס מבוססת צמח הקאנביס, ואם הניסויים היו מצליחים היתה זו התרופה הראשונה בעולם לטיפול בטראומת נפגעי ראש. 

 

ואולם הדקסנבינול של פארמוס לא השיג את התוצאות הרצויות בשלב השלישי והאחרון של הניסויים הקליניים. המחקר נערך ב-86 מרכזי טראומה ב-15 מדינות, וכגובה הציפיות מן התרופה כך היה גם גודל האכזבה.

 

בעקבות תוצאות הניסויי אמר ד"ר חיים אביב, מנכ"ל פארמוס, "אנחנו מאד מאוכזבים שהדקסנבינול לא סייע בפגיעות ראש טראומטיות. בשבועות הקרובים ננתח את תוצאות המחקר לפני שנחליט על צעדינו לעתיד. סביר להניח שלא נמשיך בפיתוח הדקסנבינול לטיפול בטראומת נפגעי ראש, אך אנו מחוייבים להמשיך בפיתוח התרופה למטרות של שיכוך כאבים ולניתוחים". 

 

ד"ר גד ריזנפלד, נשיא פארמוס אמר: "אנו חולקים את האכזבה מתוצאות הניסוי, ונמשיך לנתח את תוצאות השלב השני של הדקסנבינול (השלב הקודם), אנו מחוייבים להמשיך את התוכנית. בנוסף נתחיל ניסויים קליניים בתרופות נוספות בחצי הראשון של 2005".

 


פורסם לראשונה 20/12/2004 14:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
חיים אביב, מנכ"ל פארמוס.
צילום: אורן אגמון
מומלצים