שתף קטע נבחר

תושבי יצהר ניתקו את המים לחיילים המאבטחים

המתנחלים החליטו לנקום בחיילי צה"ל שניתקו את חיבור המים לשני קרוואנים במאחד הבלתי חוקי ליד יצהר. הם הסתננו למוצב הצנחנים ביצהר, וניקבו את צמיגי הג'יפ של המ"פ. אולם הם לא הסתפקו בכך והפסיקו גם את זרם המים ללוחמים

נקמת המתנחלים: ב"ידיעות אחרונות" דווח כי קבוצת מתנחלים מיצהר הפסיקה אתמול (יום ב') את זרם המים לחיילי צה"ל ששמרו עליהם ואף הזיקה לג'יפ של מפקד הפלוגה. זאת בתגובה לכך שצה"ל ניתק את המים שחוברו באופן לא חוקי, למאחז הבלתי חוקי סמוך ליצהר.

 

על פי הדיווח, מפקד הפלוגה מהצנחנים הפסיק את זרם המים לשני קרוואנים במאחז הבלתי חוקי, שחוברו על ידי המתנחלים לתשתיות המים והביוב. כשגילו המתנחלים את המעשה הם רתחו מזעם ומיהרו לחדש את אספקת המים.

 

אולם, הם לא הסתפקו בכך. המתנחלים החליטו "ללמד לקח" את החיילים וניקבו את צמיגי הג'יפ הצבאי של מפקד הפלוגה. הם הצליחו לעשות זאת לאחר שהסיחו את דעתו של ה"שין-גימל" וחדרו למוצב הצנחנים שבתוך יצהר. אחרי שביצעו את זממם הם נמלטו בטרם הבחין מישהו בנעשה. אחד מהם אף קבע: "הקצין חרג מסמכותו".  

 

בהמשך הם החליטו לנצל את העובדה שהמים המסופקים למוצב הצנחנים מגיעים מהיישוב, וניתקו לחיילים את המים. במשך שעות ארוכות נותרו הלוחמים ללא אספקת מים. גורפ צבאי סיפר אמש: "החיילים ששומרים על מתנחלי יצהר ביום ובלילה מנותקים לחלוטין ממים ואינם יכולים אפילו להתקלח אחרי יום מפרך".

 

קצין הצנחנים הגיש תלונה במשטרה ונפתחה חקירה נגד המתנחלים. אחד הצעירים מיצהר, שהתעמת עם הקצין, עוכב לחקירה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום פליקס פריש
אספקת המים למוצב נותקה
צילום פליקס פריש
צילום: איי פי
פינוי מצפה יצהר. (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים