שתף קטע נבחר

התחדשו החיפושים אחר החייל גיא חבר

באמצעות טכנולוגיה מיוחדת יערכו חיפושים בשדות מוקשים, שבהם לא טרחו לחפש אחר החייל הנעדר, למרות שהם מרוחקים קילומטרים ספורים בלבד מהבסיס בו שירת. לפני כשבוע חשפה המשטרה הנחת עבודה חדשה, לפיה יש קשר בין היעדרותו לפרשות נוספות שארעו בצפון הארץ

צוות החקירה החדש שהוקם במטרה לדלות פרטים אודות היעלמו של החייל גיא חבר, הנעדר מזה שבע שנים, חידש הבוקר (יום ד') את החיפושים אחריו ברמת הגולן. השאלה המתעוררת היא, מדוע לא הסתייעו עד היום בטכנולוגיות הקיימות, כדי לחפש אחרי הנעדר.

 

החיפושים יתמקדו ברדיוס של קילומטר לערך סביב הבסיס ממנו יצא חבר לפני שבע שנים. בשדות המוקשים הסמוכים לבסיס יסתייעו המחפשים בטכנולוגיות מיוחדות. במאגר המים חד נס, ישתמשו המחפשים בסורק תת מימי, דבר שטרם בוצע עד כה.

 

ראש צוות החקירה וסגן מפקד המחוז הצפוני, תת ניצב יהודה סולומון, הסביר כי "ייתכן שבתוך הבריכה נמצא דסקית או כלי נשק, שיוכלו לשפוך אור על הפרשה. האלטרנטיבה היא לא לעשות כלום. אנו בוחרים לעשות". 

 

לטובת החיפושים הובאו למקום אנשי יחידת החבלה של המחוז הצפוני ובראשם מפקד היחידה, סגן ניצב יהודה פרץ, וכן מפקד ההנדסה של פיקוד צפון, תת אלוף אריה טסלר, ואנשי הצוות, מתוכם שלושה קציני משטרה שפרשו לגמלאות.

 

לפני כשבוע חשפה המשטרה הנחת עבודה חדשה, לפיה יש קשר בין היעדרותו של חבר, לפרשות נוספות: רציחתם של זוג מראש פינה לפני עשר שנים, היעדרותו של חבר קיבוץ גינוסר, עירא גורביץ', שגופתו נמצאה בספטמבר שעבר, היעדרותה של דנה בנט מטבריה והיעדרותה של תיירת מצ'כיה בנחל צלמון לפני כשנה.  

 

לא ביצעו חיפושים באזור הסמוך לבסיס

 

ההחלטה על יציאה לחיפושים דווקא באזור זה, הגיעה לאחר תהליך ארוך של למידת חומר החקירה בעניינו של חבר, וההשערה שאולי בתוואי שטח זה, שטרם נסרק, יימצאו ראיות. 

 

"אין בידינו מודיעין ואין לנו פיסות מידע. אנו פועלים לפי הנחות עבודה", הסביר תנ"צ סולומון. הנחות העבודה הן, שייתכן שחבר יצא מבסיסו ונכנס לאחד המבנים הנמצאים על אם הדרך. "הרובוט יסרוק את השדות וייתכן שבאחד המבנים נמצא שרידי גופה", אמר אחד מאנשי הצוות, ניצב משנה בדימוס ציון בן עזרא.

 

במשטרה מעריכים כי החיפושים יימשכו עוד מספר ימים. במקביל, הוקם אתר אינטרנט שבו יוכלו למסור מידע אודות חבר ואודות הנעדרת, דנה בנט, מתוך הנחה ש"ייתכן שישנם אנשים שלא מעוניינים לפנות למשטרה. אולי מישהו שנזכר במשהו, מישהו שהמצפון מציק לו. הם מוזמנים להעביר את החומר לאתר האינטרנט שיעלה היום", אמר תנ"צ סולומון.

 

במקביל מוסיף צוות החקירה לבחון ארבע פרשיות נוספות ובראשן פרשת העלמותה של הצעירה מטבריה, דנה בנט. בשלב זה עוסק הצוות בבחינת חומר החקירה, ובשלב מאוחר יותר יצאו לחיפושים גם אחריה. "אנו מתמקדים בשני מקרים שאולי יימצא קשר ביניהם", אמר נצ"מ בדימוס בן עזרא. בסוף החודש תעביר המשטרה את החומר הנמצא בידיה לפרקליטות. 


פורסם לראשונה 22/12/2004 09:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
חבר. נעדר מזה 7 שנים
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: צביקה טישלר
חיפושים מוקדמים אחרי חבר (ארכיון)
צילום: צביקה טישלר
מומלצים