שתף קטע נבחר

שלום עכשיו: בואו למילואים במקום סרבני הימין

הקריאות לסרבנות מצד ימין יזכו מחר במודעות של "שלום עכשיו", הקוראות לציבור להתנדב למילואים ביום הפינוי. מכתבי ההתנדבות יישלחו לרמטכ"ל. ראשי מועצת יש"ע, שהתכנסו לישיבה, קבעו סייגים למאבק: לא לאלימות, לא לסרבנות ולא לטלאי הכתום

שלום עכשיו תפרסם מחר (יום ה') מודעות בעיתונים הקוראות לציבור להתנדב לשירות מילואים ביום פינוי ההתנחלויות. במודעה יופיע טופס ובו פרטי המתנדב, המתבקש למען את המכתב ללשכתו של הרמטכ"ל, רב-אלוף משה (בוגי) יעלון. במקביל, התקיימה ישיבה של מועצת יש"ע ובה קראו לא לאלימות, לא לסרבנות ולא לטלאי הכתום.

 

שלום עכשיו החליטה לצאת בעצומה באינטרנט ובעיתונות הכתובה, שבה יקראו לציבור להתנדב לשירות מילואים ביום הפינוי. מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר ל-ynet: "אחרי ששמענו שהמפכ"ל והרמטכ"ל מודאגים מחוסר היכולת לבצע את ההתנתקות, ואחרי שמחתימים המתנחלים על עצומה לסרב פקודה, הגענו למסקנה שאנחנו חייבים לתת ביטוי לכל אותם אנשים שמוכנים להתנדב לפנות את ההתנחלויות בעת הצורך".

 

עוד אמר אופנהיימר: "מפניות שהגיעו אלינו, הבנו שיש ציבור שמוכן למלא את מקומו של כל חייל שיחליט שהוא מסרב פקודה ולא מפנה התנחלויות. על כל חייל שיסרב בימין יהיו עשרה שיתנדבו ביום פקודה".

 

ח"כ רומן ברונפמן (יחד) הודיע כי הוא מתכוון להתנדב למילואים בזמן ההתנתקות. הוא קרא לכל התומכים, כולל סרבני השמאל להתנדב להחליף את סרבני הימין: "הרוב מכריע והרוב רוצה פינוי מעזה".

 

הנהלת מועצת יש"ע קיימה ישיבה בירושלים על רקע תוכנית ההתנתקות. בסיום הישיבה פרסמו ראשי מועצת יש"ע שלושה סייגים מרכזיים להמשך המאבק בתוכנית ההתנתקות: לא לאלימות, לא לסרבנות ולא לטלאי הכתום.

 

במועצת יש"ע שוקלים להקדים לשבוע הבא את שביתת השבת שתיערך מול הכנסת, ומטרתה להביא למשאל עם. כמו כן, יקיימו מחר בערב כנס פעילים בירושלים, שבו יוחלט על אופן המשך המאבק.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המודעה של שלום עכשיו
צילום: אלכס קולומויסקי
לא לאלימות. מזכ"ל מועצת יש"ע
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים