שתף קטע נבחר

הפאנקיסטים פונו - ו"השתלטו" על כיכר דיזנגוף

"בית הפאנקיסטים", מבנה שאליו פלשו באופן לא חוקי ברחוב דיזינגוף, פונה אמש על ידי הבעלים בסיוע המשטרה. בעקבות כך, החליטו עשרות פאנקיסטים להשתלט על כיכר דיזינגוף ולהקים שם "היאחזות" משלהם: "אין לנו לאן ללכת". אבל גם המאהל הזה פונה בתוך מספר שעות

"היאחזות הפאנקיסטים": למעלה מ-20 צעירים בני 16 עד 30 מסצנת הפאנק השתלטו החל מאמש (יום ב') על חלק מכיכר דיזנגוף בתל אביב והקימו שם מאהל, וזאת לאחר שפונו מבניין נטוש שבו התגוררו בשנים האחרונות. המאהל פונה כעבור מספר שעות.

 

מזה מספר שנים התגוררו הפאנקיסטים בבניין נטוש שאליו פלשו באופן לא חוקי

 ברחוב דיזנגוף בתל אביב. אתמול בשעות הערב הגיעו לבניין שוטרי מרחב ירקון, מצויידים בצו פינוי כחוק מטעם בעלי הבניין, והודיעו לפאנקיסטים שיש להם 10 דקות לעזוב את הבניין ולאסוף את חפציהם מהמקום. הפאנקיסטים עוד לא הספיקו לדבריהם לציית - ולמקום הגיעה בזריזות משאית זבל ועובדי עירייה שאספו את חפציהם והשליכו אותם מהחלונות.

 

דניס, אחד מדיירי הבניין, סיפר ל-ynet: "השוטרים ואנשי העירייה שפינו את הציוד זרקו גם למעלה מ-100 שירים שאותם כתבתי - ואני לא יודע איך אשחזר אותם".

 

דימה, אף הוא אחד דייר בבניין לשעבר, סיפר ל-ynet: "לא עשינו דבר לאף

 אחד, לא הפרענו לאיש ואפילו שיפצנו את הבניין, שאף אחד לא גר בו. השוטרים הגיעו למקום, את רוב חפצינו זרקו, הצלחנו להציל חלק מהדברים ועכשיו אין לנו לאן ללכת ולכן החלטנו להשתלט על חלק מהכיכר, שם נגור".

 

הפאנקיסטים הצליחו להציל מהבניין כורסאות, מזרונים, פוסטרים ודגלים והציבו אותם בכיכר. הם יודעים היטב שלא יתנו להם הרבה זמן להיות באתר החדש שבחרו. אחת מהם, כריס, אומרת: "נישאר פה עד שיעיפו אותנו - או שנחזור לבניין. אבל אין לנו בכל מקרה לאן ללכת, לכן נחזור לפה בכל פעם".

 

בינתיים, הופתעו דיירי האזור לגלות את התושבים החדשים בכיכר, יושבים על הכורסאות, מנגנים בגיטרה וחיים חיים טובים בכיכר שטופת השמש. החגיגה הזו נמשכה מספר שעות - ומעט לפני הצהריים הגיעו צוותים של העירייה והמשטרה יחד עם משאיות - ופינו את המאחז מהמקום.

 

תגובות

 

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה לטענות הדיירים כי המשטרה היתה רק גורם מסייע לבעל הנכס בפינוי ברחוב דיזנגוף, ובעל הנכס הוא זה שאחראי על פינוי החפצים - ולא המשטרה.

 

מעיריית תל אביב נמסר כי מבדיקה ראשונית עולה כי סיירת ניקיון של העירייה עברה ברחוב דיזנגוף והבחינה באשפה רבה המונחת על המדרכה. הסיירת, כחלק מהשירות שניתן לתושבי העיר למניעת לכלוך ברחובות, הזעיקה למקום רכב לפינוי אשפה שהגיע ופינה את האשפה מהמקום. בעירייה לא היו מודעים לדבריהם לכל הליך הפינוי בבניין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
דימה. לא עשינו כלום
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
דניס. נעלמו השירים
צילום: אבי כהן
צילום: זיו קורן
ואז פינו אותם השוטרים...
צילום: זיו קורן
מומלצים