שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הציבור מזלזל בצמיגים

  נהגי ישראל לא מעניקים מספיק תשומת לב לצמיגים. שוכחים לנפח, שוכחים להחליף, מתעלמים מבדיקות תקופתיות. והכי גרוע - נשים מתעלמות עוד יותר

  נהגים, אך בעיקר נהגות, לא מייחסים חשיבות מספקת למצב הצמיגים ברכבם. ולמרות שהצמיג הוא אחד מאביזרי הבטיחות החשובים ברכב, מעלה סקר של יצרנית הצמיגים אליאנס, שנערך על-ידי "מרקט-ווץ'", כי רק 16% מהציבור סבורים שהצמיגים הם הגורם הבטיחותי החשוב ברכב. הרוב (42%) סבור שהבלמים הם האביזר החשוב ביותר.

   

  • רוצים לבדוק את הצמיגים? כך תעשו זאת

   

  ועוד מספר נתונים מאלפים. לא פחות מ-40% מהנשאלים לא מתכוונים לבצע בדיקות חורף לצמיגיהם. 62% מהגברים אמרו כי כבר עשו בדיקה כזו, אך רק 53% מהנשים. חמור עוד יותר, כ-31% לא בודקים את לחץ האוויר בצמיגי המכונית באופן קבוע - 79% מהגברים אמרו כי הם בודקים לחץ אוויר, לעומת 58% בלבד בקרב הנשים. ואם כבר, אז 53% מהגברים מחליפים צמיגים פעם בשנה עד חמש שנים, לעומת 37% בלבד בקרב הנשים.

   

  עוד עולה מהסקר כי השיקול החשוב ביותר בבחירת צמיג חדש הוא הבטיחות (ציון של 9.4 מתוך 10). השיקול השני בחשיבותו היה עמידות הצמיג לאורך זמן (8.7 מ-10). גורמים נוספים הנלקחים בחשבון: צמיג שקט בנסיעה (8.2 מ-10), מחיר (ציון 7), המלצת המוכר (6.7), מותג הצמיג (6.5), ועיצוב הצמיג (5.6).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים