שתף קטע נבחר

החשוד ברצח ציונה ספיבק: גנן פלסטיני שפיטרה

חוקרים עצרו שלשום פלסטיני בן 35 מאזור חברון שהודה כי רצח ביום ראשון את ציונה ספיבק בביתה בירושלים. מהחקירה עולה כי ביום הרצח ניסה החשוד לסחוט את המנוחה ולהוציא ממנה כספים. היא סירבה לתת לו את הכסף והוא רצח אותה

הותר לפרסום: משטרת ירושלים פיענחה את רצח ציונה ספיבק, בת זוגו של הצלם דוד רובינגר, בביתה בשכונת המושבה היוונית בירושלים בתאריך ה-26 בדצמבר 2004. 

 

חוקרי מפלג התשאול ויחידת הגדעונים בסיוע השב"כ עצרו שלשום גבר פלסטיני בן 35, תושב בית עומר שבאזור חברון החשוד ברצח. החשוד הודה, לטענת המשטרה, ושיחזר הלילה את המעשה.

 

כזכור, ביום ראשון נרצחה ציונה ספיבק בביתה. מהחקירה הראשונית של חוקרי מפלג התשאול במשטרת מחוז ירושלים בזירה, נחשד מוחמד צבראנה, תושב בית עומר, בביצוע הרצח. לוחמי יחידת הגדעונים, בסיוע השב"כ וחוקרי מפלג התשאול, יצאו בליל ה-28 בדצמבר לכפרו, עצרו את החשוד וערכו חיפוש בביתו. לאחר מעצרו הועבר צבראנה לחקירת השב"כ ובחקירתו הודה בביצוע הרצח.

 

החשוד, גנן במקצועו, סיפר כי הועסק על-ידי ספיבק בגינון במשך כשמונה שנים, ופוטר לפני כשמונה חודשים לאחר שחששה להעסיקו משום שהוא תושב שטחים ללא אישור שהייה בישראל. לדבריו, הוא המשיך גם לאחר שפוטר להיכנס לירושלים באופן בלתי-חוקי ועבד בעבודות מזדמנות. עוד סיפר החשוד בחקירתו כי היה נוהג להגיע לבית הנרצחת ולקבל ממנה סכומי כסף בין 100 ל-150 שקלים כל פעם, כדי לעזור למשפחתו שסבלה ממצוקה כלכלית, ולסייע לבנו, אשר סובל ממחלה קשה.

 

ביום הרצח הגיע החשוד לבית המנוחה ודרש ממנה 25 אלף שקלים. היא סירבה לתת לו את הסכום המבוקש והוא החליט לרצוח אותה. החשוד החל לחנוק אותה ודקר אותה בעזרת שני סכינים אותם לקח מהמטבח. לאחר הרצח טשטש את הראיות בזירה, פרק את הדלת ונמלט רגלית.

 

במסלול הימלטותו זרק את להב אחד הסכינים ואת מעילו, שהוכתם בדמה של הנרצחת, לא הרחק ממקום הרצח. פריטים אלו נמצאו על-ידי החוקרים. עם הגעתו לביתו בבית עומר שרף החשוד את בגדיו, ששימשו אותו בעת הרצח והשמיד אותם.

 

כאמור, החשוד שיחזר את המעשה והוא הובא בצהרים על-ידי חוקרי מפלג התשאול להארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים.

 

פקד אנדריי קוטוזוב, ראש צוות החקירה, אמר כי ביום ראשון התקבלה במשטרה הודעה על מציאת גופת המנוחה. כוחות שהגיעו למקום החלו בפעילות ומייד עלה שמו של הגנן של הנרצחת.

 

פקד קוטוזוב הוסיף כי "מדובר באירוע פלילי עם טביעת אצבע ואלמנט לאומני". לדבריו החשוד הביע חרטה וטען כי האירוע הידרדר והביא אותו לדחף לרצוח את האישה. עוד הוסיף פקד קוטוזוב כי החשוד הוא ללא עבר פלילי וללא עבר של פעילות חבלנית עויינת. לדבריו, הזירה שבה נמצאה גופת המנוחה הייתה קשה מאוד, עם סימני מאבק ואופי הזירה קושר את הרצח גם לאלמנט הלאומני.

 

עורך דינו של החשוד, אמיר אדלבין אמר בפתח הדיון בעניינו של החשוד: "רק היום פגשתי את החשוד. הדברים יתבררו במהלך המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
הצלם רובינגר מתבשר על הרצח
צילום: דן בלילטי
צילום: חיים צח
מוחמד צבראנה. חשוד ברצח
צילום: חיים צח
מומלצים