שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

היום השני למבצע ההתרמה: לא עומדים בלחץ

בכל רחבי הארץ התגייסו המונים למבצע ynet, "ידיעות אחרונות", "וסטי" ו"כוח לתת", והחליטו לפתוח את הלב למען ניצולי האסון במזרח. ההיענות גבוהה בהרבה משציפו המארגנים: חברות פרטיות, קיבוצים, אוניברסיטאות ואפילו גני ילדים נרתמו. הציוד לא מפסיק לזרום לסניפים - ועכשיו מחכים לנהגי משאיות, שיתנדבו לאסוף

ביום השני למבצע ynet, "ידיעות אחרונות", "וסטי" ו"כוח לתת", אליו הצטרפו ארגונים רבים, מנהלי סניפי ההתרמה השונים מדווחים על היענות רבה משציפו: המונים מכל רחבי הארץ באים עם פריטי מזון וציוד, שיועברו לאזורים מוכי האסון במזרח-אסיה.      

 

 

מארגני המבצע, שמתקשים להתמודד עם כמויות הציוד האדירות, פונים בבקשה לנהגי טנדרים, שמעוניינים לתרום נסיעה אחת כדי לאסוף ציוד מכל אותם מקומות רבים, בהם רוצים לתרום.

 

"אי אפשר להרים את הראש מהטלפון", סיפר ליאור אריאלי מסניף בפתח תקווה, "אנחנו לא עומדים בלחץ. החברה למתנ"סים, חברות היי-טק מרמת החייל, בתי-ספר מהוד השרון, חברות שמעבירות מיילים לכל העובדים שלהן, גם הנוער העובד והלומד - כולם מעוניינים לסייע באיסוף הציוד. מקיבוץ עינת הביאו הרבה ציוד והבטיחו לתת עוד. אפילו תורם מהבורסה התקשר ורצה לתת לנו 10,000 שקלים".

  

גם ינון אלמושלינו, מנהל סניף "כוח לתת" בבאר-שבע, העיד כי הטלפון שלו לא מפסיק לצלצל. "אנשים בודדים, חברות וארגונים, כל הזמן מתקשרים. מאוניברסיטת בן-גוריון יצרו קשר ואמרו שיידעו גם את שאר האוניברסיטאות בארץ. בבן-גוריון אפילו קיבלו מבנה מהאוניברסיטה שבו יאספו את כל הציוד שיגיע, והם יראו אם יוכלו להעביר לנו את כל הציוד. אם לא, אנחנו נצא לעשות זאת".

 

"התקשרו גם מקיבוץ בארי - כל הקיבוץ אוסף ביגוד, שמיכות ומזון. גם בפארק עומר, מרכז תעשיות היי-טק, מתארגנים ואוספים ציוד. בנוסף ישנה עמותת מגשימים, שמורכבת מסטודנטים מארה"ב שלומדים בבן-גוריון, ויוצאים כקבוצה לכל הסוּפרים בעיר, עומדים בכניסה, מחלקים עלונים עם המוצרים הנדרשים, וכל אחד שנכנס לסופר יכול לתרום להם ביציאה".

 

פיקוד העורף נרתם למאמץ

 

מעיין בן עובד, בת שירות לאומי שמתנדבת ב"כוח לתת" בתל-אביב, סיפרה כי המקום נראה כמו בשעת מלחמה. "הרבה אנשים באים כל הזמן, נותנים אוכל, שתייה, ביגוד. סופר AM-PM הביא 2,600 בקבוקי מים, שארוזים ב-200 ארגזים. מחר יגיעו 30 חיילים מפיקוד העורף שיעזרו לנו פה בלסדר את כל הדברים, בהובלות. בנוסף תגיע גם קבוצה של אמריקנים להתנדב. יש לנו פניות מבתי-ספר, מהצופים, המון חברות שמעוניינות להזרים אלינו משאיות מלאות בציוד. מרוב טלפונים אני אפילו לא זוכרת את השמות. אנחנו בלחץ אדיר. אנחנו מאוד נשמח לעוד מתנדבים, למרות שכבר אנשים מתקשרים ומציעים להגיע לעזור לנו כאן".

 

המנהל הלוגיסטי של "כוח לתת", רועי יעקב, אמר כי ישמחו לסיוע בהובלות. "רוב הארגונים שפונים אלינו מבקשים שנבוא לקחת את ריכוזי הציוד שלנו, ויש לנו בעיה אדירה לעשות זאת. אם ישנם בעלי טנדרים ומשאיות שמעוניינים לעשות אפילו הובלה אחת ממרכזי הציוד אלינו, זה יעזור מאוד. קשה לנו ואנחנו לא עומדים בכל ההיענות של עם ישראל. לא תיארנו לעצמנו שזה יהיה בכזה סדר גודל. מגיעות אלינו תרומות מחברות לייצור מצעים ומזרונים. חברת ECI, שיש לה 2,000 עובדים להם שלחו מיילים, תורמת הרבה. אפילו התקשורת הבינלאומית הגיעה – ערוץ RTV הגיע לצלם אצלנו, שלא לדבר על התקשורת הארצית והמקומית".

 

גם בירושלים הייתה היענות מרשימה. גדעון כהן, מתנדב בסניף "כוח לתת" בבירה: "חוץ מבערך 10 משפחות שפנו אלינו אישית, שני הקמפוסים של האוניברסיטה העברית  – הר הצופים וגבעת רם – אוספים עבורנו ציוד. בתי-ספר, מוסדות, מפעלים, מתנ"סים – כולם מעוניינים להוציא עלון בו מפורטים המוצרים. אפילו גני ילדים. אני מאמין שלקראת סוף השבוע יהיה יותר עומס".

 

מד"א אוסף מזון  

 

מנהל סניף "כוח לתת" בצפת, יצחק בן אדיבה, דיווח על הנעשה באזורו: "לא באים הרבה אנשים, אבל אני מאמין שלקראת המשך השבוע ההיענות תהיה גדולה יותר. פנו אלי מכפר ורדים ואמרו שיש להם כמויות של ציוד, וביקשו שנשלח להם משאיות. אני מקווה שהפרסום יצבור תאוצה גם אצל אנשים פרטיים".

 

במעלות ובטבריה ההתרמה עוד בחיתוליה. לאור הביקוש הרב, נפתח סניף נוסף בראשון לציון.  

 

בנוסף לכל אותם סניפים של "כוח לתת", נרתם גם המרכז לשלטון מקומי למאמץ, שפנה לכל הערים והמועצות וביקש לפתוח מחסנים מיוחדים.

 

גם במד"א התגייסו: כ-4,000 עובדים ומתנדבים יתפרסו החל ממחר וביום שלישי ברשתות השיווק הגדולות – שופר סל וקו-אופ  - ויאספו תרומות מהקונים. בנוסף, תחנות מד"א ברחבי הארץ יהיו פתוחות ברציפות במשך יומיים בין 12:00 ל-22:00 וניתן יהיה להביא לשם את המוצרים הנדרשים: שמן, סוכר, אורז, קמח, פסטה, מים מינרלים ועוד.  

 

בהכנת הידיעה השתתף עופר מאיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
קורסים תחת העומס
צילום: תומריקו
צילום: תומריקו
מחכים לטנדרים
צילום: תומריקו
צילום: איי פי
ילדי המזרח מחכים לסיוע
צילום: איי פי
מומלצים