שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נפרץ אתר האקדמיה ללשון עברית
  תכניי הדף הראשי של האתר הוחלפו במסר הבא (באנגלית, כמובן): Hacked by Snare and CrazyKing

  ילדוני הסקריפט מכים פעם נוספת. הערב הושחת אתר האינטרנט של האקדמיה ללשון עברית, בו מתפרסמות החלטות המוסד האמון על תקינות השפה וחידושיה. המניע להשחתת האתר אינו ידוע.

   

  תכניי הדף הראשי של האתר הוחלפו במסר הבא באנגלית (הפורצים הם ככל הנראה תורכים): Hacked by Snare and CrazyKing ('נפרץ על ידי סנייר וקרייזיקינג').

  אתר האינטרנט מתאחסן בשרתי האוניברסיטה העברית בירושלים אך מנוהל באופן עצמאי על ידי האקדמיה ללשון עברית. לא ניתן היה להשיג את תגובת האקדמיה נכון לזמן פרסום הידיעה.  

   

  השחתת פני אתרים (Web Defacment Attack ובקיצור - WDA) מוגדרת כפריצה לשרת ושינוי תוכני או גרפי של אחד מדפי האתר, אשר זכתה לכינוי "סייבר גרפיטי", היא אחד הסוגים הפחות מזיקים של התקפות מקוונות וערכה בעיקר ראוותני. פעולות כאלה אינן מוערכות במיוחד בקהילת אבטחת מידע, שכן לרוב התוקפים משתמשים בתוכנות מוכנות מראש (סקריפטים) לצורך פגיעה באתרים שרמת האבטחה שלהם נמוכה מלכתחילה. בשל כך ובשל גילם הצעיר זכו תוקפים כאלה לכינוי "ילדוני סקריפט" (script kiddies).

   

  אגב, המונח האנגלי Cracker (קראקר) או defacer, המתאימים לתיאור פעולת הפריצה הזו, לא תורגמו לעברית על ידי האקדמיה ללשון עברית. עם זאת, אנשי האקדמיה אישרו בעבר שני תרגומים למושג Hacker (האקר) - מתמכר למחשבים או פורץ – המילה השנייה אינה מקובלת כתרגום מדויק בז'רגונים המקצועיים אם כי מדובר בטעות רווחת שהולכת ומשתרשת גם בשפה העברית.

   

  הדיווח הראשוני התקבל בדואר האדום

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים