שתף קטע נבחר

עכשיו זה סופי: עמלת השורה בוטלה
ועדת הכלכלה אישרה את חבילת העמלות של הבנקים: עמלת השורה תבוטל ושאר תעריפי העמלות יוקפאו בשנה הקרובה. הבנקים יגבו תעריף אחיד עבור סל פעולות. ההסדר ייכנס לתוקף בתוך 4 חודשים. ההסדר אומץ על ידי ארבעת הבנקים הגדולים, למעט דיסקונט, שביקש להחריג את הסל המוצע במסגרת "דיסקונט פיקס" מהקפאת העמלות השנתית

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ב') את עסקת החבילה עם הבנקים, לפיה, בין השאר, תבוטל עמלת השורה לתקופה של שנה, ומחירי העמלות למשקי הבית יוקפאו החל מהיום גם הן לתקופה של שנה. ההסדר יכנס לתוקף בתוך 4 חודשים, לאחר שהבנקים ישלימו את ההיערכות הלוגיסטית.

 

בהתאם ל'עסקת החבילה', אותה יזם יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ שלום שמחון, הבנקים יגבו תעריף קבוע ואחיד בגין סל פעולות, כאשר לקוחות המבצעים עד 25 פעולות ישלמו 18 שקלים לחודש עבור הסל, ולקוחות מעוטי פעילות שיבצעו עד 10 פעולות ישלמו 10 שקלים לחודש עבור הסל.

 

הסל יכלול, בין היתר, העברת משכורת וקצבה ללא הגבלה, 4 פעולות משיכה מבנקט, 5 פעולות הרשאה לחיוב, 8 פעולות של הפקדת ומשיכת צ`קים, ו-6 פעולות

מידע בעדכן.

 

עסקת החבילה התקבלה בהסכמת ארבעת הבנקים הגדולים, למעט דיסקונט, שהביע הסתייגות. ראובן שפיגל, ראש החטיבה הבנקאית בבנק, ביקש את האפשרות להחריג את הסל המוצע על ידי הבנק במסגרת "דיסקונט פיקס" (שעלותו כיום 25 שקלים לחודש) מהסדר הקפאת העמלות, ולאפשר לבנק לעלות את התעריף של הסל בהמשך השנה. זאת, עבור לקוחות שלא יפעלו במסגרת סלי העמלות הסטנדרטים (בעלות של 10 שקלים או 18 שקלים). המפקח על הבנקים, יואב להמן, הסכים להצעה, והממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום ביקש שהות לבדוק את הנושא.

 

עוד הוסכם כי שטרום יקפיא את פעילותו בנושא קבוצת ריכוז, לתקופה של שנה, החל מהיום.

 

 

בנוסף הוסכם על פישוט התהליכים להקלת החסמים במעבר בין הבנקים תוך שמירת העיקרון של קביעת עלות סגירת חשבון מקסימלית ללקוח פרטי בסך של עד 40 שקלים. 

 

להמן ציין כי בכוונתו להגיש הצעת חוק ממשלתית להסדרת נושא הפיקוח על העמלות תוך שנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים