שתף קטע נבחר

האשמות ביהדות התורה: נתניהו מטרפד כניסתנו

לקראת הכרעת הרב אלישיב האם להיכנס לממשלה, ביהדות התורה טוענים שבכירים בליכוד, ובראשם נתניהו, פועלים נגד כניסתם לקואליציה, כדי להביא לדחייה ביישום תוכנית ההתנתקות. ח"כים ביהדות התורה אמרו שהבכירים העבירו מסרים ברוח זו לרב אלישיב. בסביבת נתניהו ובלשכת ראש הממשלה דחו את הטענות על הסף

גורמים במפלגת יהדות התורה טוענים כי "בכירים בליכוד שלא נמנים עם קבוצת המורדים", ובראשם שר האוצר בנימין נתניהו, מפעילים עליהם לחצים שלא להיכנס לממשלה. זאת, כדי להביא להקדמת הבחירות, ו"למנוע שפיכות דמים וקרע בעם" בעקבות יישום תוכנית ההתנתקות. בלשכת נתניהו טוענים: מדובר בניסיון "לתפור לו תיק" ולהאשימו בכישלון הקמת הממשלה.

 

ביהדות התורה טענו כי הבכירים בליכוד מעבירים מסרים לרב יוסף שלום אלישיב, מנהיג הזרם הליטאי, האמור להכריע היום (ד') או מחר בשאלת ההצטרפות לממשלה, כדי להשפיע עליו לפסוק נגד כניסה לממשלה.

 

במפלגה החרדית רמזו שנתניהו עצמו פועל מאחורי הקלעים נגד כניסתם לממשלה מכיוון שהוא מעוניין להקדים את הבחירות, או ללכת למשאל עם בנושא ההתנתקות, ובכך להביא לדחיית יישום תוכנית ההתנתקות. ביהדות התורה הוסיפו שפקידי האוצר אף הקשיחו לאחרונה עמדות במשא ומתן מולם לבקשות תקציביות.

 

אולם בסביבתו של השר נתניהו דחו את הטענות על הסף ואמרו כי הוא אינו עוסק בנושאי הקואליציה, וזו עמדה עקבית לאורך חודשים מצדו, לפחות מאז אותו ערב מפורסם בכנסת, שבו נכשל בנסיונו לדרוש משאל עם. 

 

עוד הוסיפו בסביבתו של נתניהו כי האוצר עשה הכל על מנת לטפל בבקשות

 התקציביות של יהדות התורה. לדבריהם, "נתניהו יכול היה להקשיח עמדות כאשר הובטחו 600 מיליון שקלים לעבודה ו-300 ליהדות התורה, אולם הוא שיתף פעולה באופן מלא למרות הסתייגויות פוליטיות ומדיניות שלו מן התוכנית".

 

בסביבת נתניהו בטוחים שיש מי שמעוניין להדביק לנתניהו את "תווית הכישלון", אם יהיה, בהרכבת הקואליציה החדשה. בסביבת נתניהו הוסיפו שהוא "לא עיכב כל תקציב לחינוך העצמאי, אולי זה יצא מלשכה אחרת".

 

מלשכת ראש הממשלה שרון נמסר בתגובה: "אין לנו שמץ של טענה כלפי נתניהו. הוא שותף מלא לסיכומים ולהבנות הקואליציוניים. המשא ומתן מול יהדות התורה לא עומד על מחלוקת תקציבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייר תורגמן
יהדות התורה. טענות
צילום: פייר תורגמן
צילום: אורי פורת
נתניהו. מכחיש
צילום: אורי פורת
מומלצים