שתף קטע נבחר

השרים: בול ליחסים עם גרמניה? רק עם שואה

השירות הבולאי הגיש לוועדת השרים לסמלים וטקסים סקיצה של בול לרגל 40 שנה לכינון היחסים עם גרמניה. אלא שהוועדה החליטה כי אין מקום לבול כזה אם הוא אינו מאזכר כלל את השואה

ועדת השרים לסמלים וטקסים שלחה היום (ד') את השירות הבולאי "לעשות שיעורי בית" ולהנפיק בול מתאים לציון 40 שנות יחסים דיפלומטיים עם גרמניה, שייתן ביטוי לשואה. זאת לאחר שהשירות הציע לוועדת השרים סקיצה של בול, לרגל 40 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לגרמניה, ללא כל התייחסות לשואה.

 

בסקיצה שהוצגה על-ידי יעקב וידס, המשנה למנכ"ל השירות הבולאי, נראים דגלי שתי המדינות, עם דמויותיהם של דוד בן-גוריון וקנצלר גרמניה לשעבר, קונרד אדנאואר, שהיו אדריכלי היחסים הדיפלומטיים בין המדינות.

 

במהלך הדיון אמר יו"ר הוועדה, השר דני נוה, כי כבן לניצולי שואה, הוא אישית לא מנהל קשרים עם גרמניה מסיבותיו שלו, אך אינו מתנגד לבול שייתן ביטוי ל-40 שנות יחסים, ובלבד שייתן ביטוי לשואה.

 

בוועדה היתה הסכמה רחבה שהבול צריך לתת ביטוי גם לנושא השואה, לכן הוחלט שבישיבה הבאה יציג השירות הבולאי אופציה נוספת לציון היחסים, עם אזכור לשואה.

 

בנוסף דנה הוועדה בנושא שילווה את חגיגות יום העצמאות הבאות, והוחלט על כיוון של אחדות וסולידריות נוכח מה שהוגדר "אתגרי השנה". השרים החליטו כי לראשונה יש לאפשר גם לנציג של יהדות הגולה להדליק משואה בטקס הדלקת המשואות. השר נוה הציע שעזאם עזאם ידליק משואה במסגרת ביטוי לקירוב הלבבות עם העדה הדרוזית.

 

בנוסף הוחלט כי ראש חטיבת הטקס במשרד החוץ, יצחק אלדן, יעמוד בראשות ועדה שתנסח את ספר הטקס של ישראל אשר יגדיר את כללי עריכת הטקסים הרשמיים של מדינת ישראל בארץ ובחו"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
ביטוי לשואה. השר נוה
צילום: עופר מאיר
מומלצים