שתף קטע נבחר

נאשם שהודה ברצח שוחרר: "הנרצח" בריא ושלם

פבל סמירנוב, מחוסר בית מתל-אביב, הואשם לאחרונה ברצח מחוסר בית אחר, סרגיי דבורקין, סמוך למבנה בו ישן. מאחותו של דבורקין נלקחו דגימות די.אן.איי כדי לוודא את זיהוי הגופה, אך כעבור כמה ימים התקשר דבורקין עצמו אל האחות, שנותרה המומה. זהות הגופה שנמצאה סמוך למבנה אינה ידועה. סמירנוב: הודיתי בגלל הלחץ בחקירה

בית המשפט המחוזי בתל אביב שיחרר היום (ה') ממעצר מחוסר בית מתל אביב, פבל סמירנוב, שהואשם ברצח. זאת לאחר שנמצא כי האדם שברציחתו הואשם... בריא ושלם.

 

סמירנוב הואשם ברציחתו של מחוסר בית אחר, סרגיי דבורקין, לפני כמה שבועות בתל אביב. סמירנוב סיפר היום בבית המשפט כי ישן מחוץ למבנה מחוץ לתל אביב, והמשטרה העירה אותו באחד הבקרים, לקחה אותו לתחנת המשטרה, שם הואשם ברצח דבורקין.

 

הוא סיפר: "אמרו לי שמאשימים אותי ברצח. הודיתי, כי אני לא חזק נפשית וגם בגלל הלחץ מהחקירה. הייתי חולה ובקריז מהסמים, כי אני נרקומן. המדובבים דיברו איתי ואמרו לי שעדיף לי מאוד להודות בהגנה עצמית כדי שיאשימו אותי בהריגה ולא ברצח, ולכן הודיתי".

 

אבל מספר ימים לאחר שהואשם סמירנוב, התגלה שדבורקין חי.

לאחותו של דבורקין הודיעו שהוא נרצח ולקחו ממנה די.אן.איי כדי לזהות הגופה. התהליך נמשך זמן מה, אבל עוד לפני שהסתיים, התקשר דבורקין לאחותו, שנותרה המומה לשמע קולו מעבר לקו.

 

זהותה של הגופה החרוכה שנמצאה במבנה הנטוש שבסמוך אליו ישן סמירנוב, אותה חשבו במשטרה בטעות לדבורקין, לא ידועה. לא ידועות גם נסיבות המוות.

 

"הנאשם שיחזר אירוע אלים בו השתתף"

 

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי "מדובר בנאשם (סמירנוב) שהודה בפני גורמים שונים, כגון בפני חבריו לתא המעצר, בפני החוקרים, בפני חברו, ואף שחזר ארוע אלים שבו נטל חלק, טרם חזרתו בו מהודאתו. גרסתו של הנאשם תאמה בעיקרה לאופן שבו נרצח המנוח, כפי שעלה בממצאי הבדיקה הפתולוגית.

 

"הנאשם בהודאתו דיבר על אדם מסוים, שאת תמונתו זיהה, אותו תקף עד אובדן הכרה. בשל העובדה שגופת המנוח היתה חרוכה לחלוטין, נוצר קושי בזיהויה, והליכי הזיהוי טרם הושלמו. זאת, בין היתר, מאחר ומדובר , ככל הנראה, בחסר בית. לימים התברר לפרקליטות כי האדם לגביו טען הנאשם כי היכה אותו, נמצא בחיים. במצב דברים זה, הוחלט בפרקליטות על חזרה, בשלב זה, מכתב האישום ושחרור הנאשם ממעצר. החקירה באשר לזהות המנוח ולנסיבות הרצח נמשכת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים