שתף קטע נבחר

שריפה במוצב בציר פילדלפי; 2 חיילים נפצעו

הדליקה פרצה במוצב חרדון סמוך לגבול עם מצרים. ועוד ברצועה: תנועת הפתח פרסמה כרוז בו היא קוראת לפעילי החמאס להמנע מירי קסאמים ושאר פעולות עוינות ביום הבחירות לנשיאות הרשות הפלסטינית. למרות זאת, שעות ספורות לאחר פתיחת הקלפיות נורו שלוש רקטות קסאם לעבר קיבוצים בנגב. אין נפגעים ולא נגרם נזק

תקלה מבצעית ברצועה: דליקה פרצה בצהריים (יום א') במוצב חרדון של צה"ל על ציר פילדלפי, שבגבול ישראל -  מצרים. שני חיילים נפצעו באורח קל, ומבדיקה ראשונית עולה כי מדובר בתקלה מבצעית.  

 

מוצב חרדון נמצא בין מוצב גירית למוצב טרמית בגבול ישראל מצרים. בעקבות האירוע עשתה את דרכה כבאית ממוגנת לעבר כרם שלום, וככל הנראה תיכנס למוצב על-מנת לטפל בשריפה במקום.

 

ועוד ברצועה: פלסטינים ירו הבוקר שלוש רקטות קסאם, שנחתו סמוך לקיבוצים במועצה האזורית שער הנגב. הרקטות נחתו בשטח פתוח, ואיש לא נפגע. כמו כן, לא נגרם כל נזק לבתי הקיבוצים.


מועד הירי, בעת קיומן של הבחירות לנשיאות הרשות הפלסטינית, מצביע על המתיחות העזה בין הפלגים ברשות.


כבר ביום רביעי האחרון פרסם הוועד המרכזי של הפתח מודעה בה הוא קורא לאנשי החמאס "להתחייב להודעת הארגונים הפלסטינים שבירכו על יוזמת מנגנוני הביטחון להפסיק את אנרכיית הנשק, ולהסדיר את ההתנגדות בצורה שתשרת את יעדינו הלאומיים".


הכוונה כאן היא להבנות שהיו בין הארגונים לבין מנגנוני הביטחון להפסיק את ירי רקטות הקסאם, בעקבות סדרת תגובות קשות של ישראל לאחר השיגורים. 


בפתח אומרים כי קריאתו של אבו מאזן להפסיק את ירי הקסאם לא באה משיקולי בחירות כי אם מתוך חשיבה על האינטרסים של העם הפלסטיני.


לטענת אנשי התנועה, "ההתנגדות אינה מונופול של תנועת החמאס. אנו מזכירים לאחים בחמאס כי הם הראשונים שהציעו בדיאלוג בקהיר בין הפלגים הפלסטיניים, להוציא את האזרחים משני הצדדים ממעגל האלימות".


פורסם לראשונה 09/01/2005 13:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסאם בנגב (ארכיון)
צילום: ניצן אליעזר
צילום: רויטרס
"להפסיק את האנרכייה". אבו מאזן
צילום: רויטרס
מומלצים