שתף קטע נבחר

האם דובר יש"ע יפרוש על רקע הקצנת חבריו?

האם גם במועצת יש"ע יש מי שסבורים שהרבנים והמנהיגים הגזימו? בגלי צה"ל אומרים כי דובר מועצת יש"ע, יהושע מור יוסף, אמר להם בשיחה מוקדמת כי בכוונתו לפרוש על רקע הקצנת חבריו - והדברים מצטרפים לידיעה דומה ב"ידיעות אחרונות". אבל אז הכחיש מור יוסף במפתיע - ולא הופיע לשידור

האם הדובר מספר 1 של המתנחלים חושב שחבריו הגזימו? דובר מועצת יש"ע, יהושע מור יוסף, מיהר להכחיש הבוקר (יום ב') את הדיווחים על פרישתו מהתפקיד. ואולם, בגלי צה"ל טוענים שמור יוסף אמר בשיחה מקדימה לראיון עם רזי ברקאי כי ההקצנה האידיאולוגית של חבריו הביאה אותו להחלטה על פרישה מתפקידו.

 

ל-ynet נודע כי מזו תקופה ארוכה נושא מור יוסף "בטן מלאה" בנושא ההקצנה בימין נגד תוכנית ההתנתקות. ב"ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר כי שר החוץ סילבן שלום שוקל למנות את מור יוסף לתפקיד יועץ התקשורת שלו. מור יוסף הסכים, על פי הדיווח, למרות שידע שהדבר כרוך בדיברור תוכנית ההתנתקות מטעם הממשלה. הוא נחשב לאחד משלושת המועמדים המובילים לתפקיד.

 

בעקבות כך, התקשר הבוקר המגיש רזי ברקאי מהתוכנית "מה בוער" למור יוסף, וניהל איתו שיחת רקע בנושא. לדברי ברקאי, מור יוסף הודה בשיחה כי החליט לעזוב את תפקידו בשל ההקצנה האידיאולוגית של חבריו למועצת יש"ע, המושפעים מהצהרות רבנים התומכים בסירוב.

 

ברקאי קבע עם מור יוסף ראיון בנושא, ואף הבטיח זאת בשידור. אולם זמן קצר

 לפני מועד השידור, הודיע מור יוסף במפתיע לכתבים כי "אין אמת בשמועות על התפטרותי". לאחר מכן לא הופיע לשידור בשעה שנקבעה.

 

ברקאי אמר היום ל-ynet: "גלי צה"ל אעומדים מאחורי הידיעה לפיה מור יוסף עומד לפרוש מתפקידו בשל ההקצנה באידיאולוגיה של חבריו ביש"ע. בשל כבודו, לא אצטט את השיחה שהיתה לי עמו הבוקר".

 

את תגובתו של מור יוסף לידיעה לא ניתן היה להשיג. גורמים במועצת יש"ע הבהירו כי בעבר הובעה לא אחת אי שביעות רצון מתיפקודו כדובר. עם זאת, לפני מספר חודשים מונה מור יוסף לתפקיד נוסף - המזכיר המדיני של מועצת יש"ע, בעקבות פרישתו של עדי מינץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
מור יוסף. הכחיש ונעלם
צילום: זום 77
ברקאי. עומדים מאחורי הדברים
מומלצים