שתף קטע נבחר

מזוז וקראדי: נעניש מתפרעים, נשמור על חופש הביטוי

"אין כל סיבה לגלות איפוק או ריסון או להקל במדיניות האכיפה כלפי מפגינים, התוקפים לובשי מדים או הורסים רכוש במזיד", אמר היועץ המשפטי בדיון עם מפכ"ל המשטרה. השניים סיכמו על הקמת צוותים משותפים והגברת האכיפה, אך המדיניות הפייסנית בעניין גילויי ההסתה - בעינה

לקראת מימוש ההתנתקות, ולאור התרבות גילויי הסרבנות וההסתה, נועדו הערב (יום ב') היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ומפכ"ל המשטרה, רב-ניצב משה קראדי, כדי לדון במדינות גורמי האכיפה.

 

השניים הסכימו כי יש להגביר את האכיפה ולהחמירה בכל הנוגע למבצעי עבירות אלימות שונות, בהן גם עבירות אלימות כלפי חיילים ושוטרים, וכן עבירות אלימות ברכוש צבאי.

 

מזוז וקראדי הסכימו כי מעתה האכיפה תהיה יעילה ומהירה יותר, ולא תסתפק במעצרם של מתפרעים ובשחרורם המהיר לאחר מכן. עוד הוחלט כי תיעוד האירועים ייעשה בקפידה, וכי אם יהיו די ראיות, זמן קצר לאחריהם, לא תהסס המדינה להגיש כתבי אישום נגד המתפרעים.

 

בכל הנוגע להתבטאויות של אנשי הימין ומנהיגי ציבור בימין, הוחלט לשמור על המדיניות הקיימת, שבמסגרתה דוגל היועץ המשפטי לממשלה באיפוק ובשמירה על חופש הביטוי, ועם זאת - יהיה מעקב צמוד יותר אחר ההתבטאויות.

 

"אין כל סיבה לגלות איפוק או ריסון או להקל במדיניות האכיפה כלפי מפגינים התוקפים לובשי מדים או הורסים רכוש במזיד", אמר היועץ המשפטי, אך הדגיש את חשיבות השמירה על "זכות המחאה הלגיטימית" של המתנחלים. המפכ"ל מצידו הבטיח שהמשטרה תאפשר פעולות מחאה לגיטימיות, "כמקובל במדינת חוק".

 

המפכ"ל והיועץ סיכמו על הקמת צוותים משותפים למשרד המשפטים ולמשטרה, אשר יהיו אמונים על יישום ההחלטות שהתקבלו הערב בדבר החמרת האכיפה והגברתה.

 

בשטח, נראה שאין שינוי במדיניות האכיפה, לפחות עד עתה. רק בשבוע שעבר נעצרו שני מתנחלים שכינו את הרב של פיקוד מרכז "מוסר" ולפי החשד אף איימו עליו ברצח, ולמורת רוחה של המשטרה - מעצרם לא הוארך.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ההתפרעות ביצהר
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
זכות המחאה. מזוז
צילום: רויטרס
צילום: סבסטיאן שיינר
המפכ"ל קראדי
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים