שתף קטע נבחר

הפתרון: "קווים" תפעיל אוטובוסים בבאר שבע

ממחר יפעלו ברחבי באר שבע ארבעה אוטובוסים של חברת "קווים" וביום ראשון יצטרפו עוד 12, כדי להתגבר על שביתת נהגי מטרודן. תושבי באר שבע הסובלים כבר 50 יום, יזכו לנסוע בחינם, בינתיים

הפתרון לשביתת נהגי מטרו-דן? משרד התחבורה הודיע הערב (יום ד') שממחר תפעיל חברת "קווים" מספר אוטובוסים, שיסייעו ממחר לטפל במצוקת התושבים, לאחר 50 יום של שביתת נהגי מטרודן בבאר-שבע. האוטובוסים יפעלו חינם, עד להנפקת כרטיסים מתאימים, כנראה ביום ראשון.

 

דובר משרד התחבורה, יונתן בקר, מסר שממחר יתווספו ארבעה אוטובוסים של חברת קווים ועד יום ראשון יופעלו 16 אוטובוסים. על-פי ההודעה, קווים זכתה במכרז בין מספר חברות. לדבריו מדובר במכרז פנימי שלא הופץ ברבים. קווים מיועדת למלא את קווי התנועה בהם תנועת האוטובוסים דלילה, בשל שביתתם של כ-90 מ-130 נהגי מטרודן.

 

כ-90 מנהגי מטרודן שובתים מעבודה עקב סירובה של החברה להכיר בהתאגדות של הנהגים כוועד. הנהגים דורשים מההנהלה לחתום עמם על הסכם עבודה קיבוצי ולבטל את הסכמי העבודה האישיים שנחתמו עם כל אחד מהנהגים בנפרד.

 

הנהגים התבצרו באוהל המחאה מול הנהלת החברה בבאר שבע, והשבוע קיימו צעדה לביתו של שר התחבורה ביבנה. כ-40 נהגים מפעילים חלק מהקווים בעיר. בשלב זה אין כל משא ומתן בין ועד הנהגים, ההסתדרות וההנהלה.  

 

בעיר מופעלות מוניות שירות על פי צו הרחבה של שר התחבורה במחיר 4 שקלים לנסיעה. למרות זאת מורגש עומס רב בתחנות ומחזות של הידחפויות ומאבקים אלימים על מקום נראים ברחובות. 

 

הודעת משרד התחבורה עוררה זעם גדול אצל הנהגים השובתים וההסתדרות. התייעצויות טלפוניות נערכו בין יושב ראש ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, ליו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ. "על פניו גובלת החלטת שר התחבורה בהונאה. אך לא נגיב עד שנלמד את הדברים לעומקם", אמר בביוף ל-ynet.

 

מלשכת יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, נמסר כי מחר ב-13:00 צפויה פגישה בין יו"ר ההסתדרות, שר התחבורה, יו"ר הנהלת מטרודן, רם קרול, כדי לפתור את המשבר.

 

יושב ראש ועד הנהגים השובתים, שאול צפני, אמר: "אנחנו מרגישים מרומים. הנהגים זועמים. אנו מבקשים ללמוד את הנושא, אך ברור שזהו רגע עצוב. מבקשים לשבור את השביתה שלנו באמצעות תרגילים מבית היוצר של משרד התחבורה ומטרודן. נלמד את הנושא ואז נחליט על המשך צעדינו, כולל באשר להשלמת הצעדה בת השלושה ימים, בה אנו צפויים מחר להגיע לביתו של השר מאיר שטרית", אמר.

 

דובר עיריית באר-שבע, אמנון יוסף, הגיב: "אנו שמחים שנמצא ולו פתרון זמני למצוקת תושבי בירת הנגב. אנו מקווים שזהו פתח לסיום השביתה בחברת מטרודן והחזרת החיים בבאר-שבע למסלולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישראל יוסף
שביתת נהגי מטרודן
ישראל יוסף
מומלצים