שתף קטע נבחר

מיקרוסופט משחררת גירסה מוקדמת של Avalon

ענקית התוכנה הודיעה על זמינותה של גירסה נסיונית של מערכת התצוגה העתידית שלה, ומאפשרת למפתחים להוריד עותק Preview ללא תשלום

מיקרוסופט הודיעה על השקתה של גירסה מוקדמת - Community Technology Preview - של מערכת Avalon שלה, הזמינה מעתה להורדה עבור כלל הציבור, ולא רק לחברי MSDN, כך מדווח אתר Cnet.

 

Avalon הוא שם הקוד של מערכת התצוגה הגרפית העתידית של מיקרוסופט (unified presentation subsystem), שתספק ממשק יחיד לשליטה על יצירת והצגת תכנים כמו מסמכים, קבצי מולטימדיה, ממשקים ועוד. המערכת תאפשר למפתחים ליצור ממשקים ויישומים גרפיים מתקדמים, ותספק תמיכה בממשק תלת מימדי חדש בשם Aero Glass.

 

מטרתה של Avalon היא להקל על יצירת יישומים הכוללים תיבות דו שיח, הנפשות ויכולות גרפיות אחרות, ובמקביל לצמצם את העומס על המעבד, ולחסל את צווארי הבקבוק במחשב. השינוי המרכזי הוא שב-Avalon הגרפיקה תהיה מבוססת וקטורים (תמונות גרפיות הנוצרות על ידי נוסחאות מתמטיות) להבדיל מ-Bitmap (מפת סיביות, תמונה ממוחשבת, שבה כל פיקסל בתמונה מיוצג על ידי סיבית או קבוצת סיביות), ולכן, גמישה יותר.

 

לא רק ללונגהורן

 

Avalon הייתה אחד מעמודי התווך של מערכת ההפעלה העתידית של מיקרוסופט, לונגהורן, אולם, החברה החליטה בשנה שעברה להפוך את המערכת לתוסף הזמין גם עבור מערכות Windows XP ו-Windows Server 2003. לאחר שבנובמבר שוחררה גירסה מוקדמת למפתחים, כעת מוצע הקוד לכלל ציבור המפתחים.

 

המערכת מבוססת על גירסה חדשה של שפת XML, המכונה XAML, ובאמצעותה ניתן ליצור ממשקים התומכים ב-Avalon. על פי השמועות, ענקית התוכנה מפתחת גם כלי פיתוח בשם Sparkle, שיאפשר בניית יישומי XAML בצורה אוטומטית, ויהווה מעין מתחרה לתוכנת פלאש של מקרומדיה.

 

הגירסה הסופית של Avalon אמורה לצאת לשוק ב-2006. במיקרוסופט מזהירים מפני התקנת גירסת ה-Preview המדוברת על מחשבים המשמשים לפעולות קריטיות במיוחד, מאחר וסביר להניח שיהיה צורך להתקין מחדש את מערכת ההפעלה לאחר השימוש בקוד המוצע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לונגהורן. ממשק גרפי חדש
מתוך האתר PC Spot
מומלצים