שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סוכמו פרטי מכירת דיסקונט לברונפמן
  החשב הכללי, ירון זליכה, סיכם בסוף השבוע בניו יורק את פרטי המכירה של בנק דיסקונט לקבוצת ברונפמן-שרוהן. המחיר - 1.3 מיליארד שקל תמורת 26%, עם אופציה לרכישת 25% נוספים תוך באותו מחיר

  סוכמו פרטי המכירה של בנק דיסקונט. החשב הכללי במשרד האוצר, ירון זליכה, סיכם בניו יורק את פרטי ההפרטה, לפיה רוכשת קבוצת ברונפמן-שרוהן שליטה בבנק דיסקונט באמצעות רכישת 26% ממניות הבנק תמורת 1.3 מיליאר שקל (300 מיליון דולר).

   

  הרכישה תבוצע בשני תשלומים: תשלום ראשון ומיידי של 1.05 מיליארד שקל ותשלום שני של 250 מיליון שקל אשר ישולם בעוד שלוש שנים. לרוכשים ניתנה אופציה לרכוש עוד 25% ממניות בנק דיסקונט שבידי המדינה, במחיר העסקה, ולהגיע לבעלות על 51% מן הבנק, וזאת תוך 3 שנים.

   

  עוד סוכם כי למדינה תהיה זכות לקבל בין 80 מיליון שקל ל-160 מיליון שקל נוספים אם וכאשר התשואה להון של הבנק, במהלך 4 השנים הקרובות, תהיה מעל 11% או 13% בהתאמה.

   

  סגן החשב הכללי באוצר, יובל בורשטיין, מסר כי עם סיכום העקרונות למכירת הבנק, יקיים דיון בתחילת השבוע  עם נציגות העובדים בדיסקונט, על מנת להגיע להסכם עם העובדים על זכויותיהם בעת העברת הבנק לידיים פרטיות.

   

  למה מתנגד ועד העובדים?

   

  ועד העובדים בבנק דיסקונט מתנגד לחלק את מענק המכירה שהובטח לעובדים - 250 מיליון שקל - לעובדים בחוזים אישיים ולעובדי דיסקונט ניו-יורק. הוועד הודיע ועד עובדי הבנק כי אם עד לחתימת הסכם המכירה לא יגיעו הצדדים להבנות עם העובדים, ישביתו אלה את הבנק לתקופה בלתי מוגבלת.

   

  היום (א') יתחילו הדיונים בין המדינה לוועד, במטרה להגיע להסכם סופי לגבי חלוקת המענק.

   

  יו"ר הוועד, ריקי בכר, אמר בסוף השבוע ל"ידיעות אחרונות" כי "רק עובדים קבועים בהסכם הקיבוצי, כ-5,000 איש, ייהנו מהמענק. הם הביאו את הבנק למקום בו הוא נמצא. אם לעובדים אחרים בקבוצה יש דרישות - שיפנו אותן למדינה". בבנק דיסקונט מועסקים בחוזים אישיים כ-100 עובדים.

   

   


  פורסם לראשונה 22/01/2005 19:47

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ישראל הדרי
  החשב הכללי, ירון זליכה. סיכם בניו יורק
  צילום: ישראל הדרי
  צילום: רויטרס
  הקונה, מתיו ברונפמן
  צילום: רויטרס
  מומלצים