שתף קטע נבחר

הזדהות: שריד ילמד תנ"ך בתיכון בשדרות

ח"כ שריד ביקש ממנהל התיכון הכללי בעיר לבוא וללמד עברית, תנ"ך, אזרחות ולשון, וזה נענה לבקשתו. שריד הסביר: "אני מוכן לתת מעצמי. אני לא אוהב את הריטואל הזה של לבוא, לבקר וללכת". גורמי חינוך בעיריית שדרות: "לא מדובר בגימיק, הוא הביע נכונות לבוא וללמד אפילו במהלך כל השנה"

דוגמה אישית: ח"כ יוסי שריד ביקש ממנהל התיכון הכללי בשדרות לבוא וללמד בעיר מספר מקצועות נדרשים. "אמרתי למנהל שאני אבוא ואשמח ללמד ארבעה מקצועות שהתבקשתי: עברית, תנ"ך, אזרחות ולשון", סיפר שריד ל-ynet. "אמרתי לו שאמשיך ללמד ככל שאדרש לכך". המנהל מיהר להיענות בחיוב לבקשה.

 

ביום שבו נערכה ישיבת הממשלה בעיר, אמר שריד: "אני לא חסיד של ביקורים לצורך הזדהות וביקורים חד פעמיים. בעבר התגוררתי בקריית שמונה ואחר כך במרגליות בצפון. לימדתי בבית ספר בגליל המערבי ואני לא אוהב את הריטואל הזה של לבוא, לבקר וללכת. גם לא רציתי לתת לכך פרסום פומבי וכמובן שאינני אוהב לכפות את עצמי. כשיש צורך ומבקשים ממני אני מבין שהצורך הוא מיידי, אז אני מגיע ומוכן לתת מעצמי".

 

מאז התגברות ירי הקסאמים על העיר, נרשמו לא מעט היעדרויות של מורים מבתי הספר, בעיקר מורים המתגוררים מחוץ לשדרות. בעקבות זאת מצאו עצמם לא פעם מנהלי בתי הספר בעיר במצוקה בשל המחסור במורים.

 

בעיר גם מתקשים למשוך מורים טובים בגלל ירי הקסאמים. בשנה האחרונה אף הוצעו למורים חוזים אישיים כדי לבוא וללמד בעיר.

 

גורמי חינוך בעיריית שדרות רואים במעשה של שריד "צעד שיכול לגרום לכוחות הוראה טובים לבוא לשדרות". הגורמים הדגישו כי "לא מדובר בגימיק, ושריד הביע נכונות באמת ובתמים לבוא וללמד אפילו במהלך כל השנה כולה".

 

הדבר תוכנן כבר לפני כשבוע גם עם ראש עיריית שדרות וגורמי החינוך אך שריד ביקש כי הדבר יישמר בסוד. בשבוע שעבר הודיע פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל כי בכוונתו להתגורר החל מהשבוע בעיר שדרות.

 

בהתייחסו לשאלה יש קשר בין כוונתו של מרזל לבין הצעד שלו, אמר שריד: "אני לא חושב שבכלל יש קשר בין הדברים. כשמזכירים את האיש הזה בשרי נעשה חידודים חידודים, זה לא עניין פוליטי ואין צורך לקשור זאת לעניין פוליטי. מדובר בצורך חינוכי והוא הרי לא בא להועיל אלא כדי לגרום למהומה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תומריקו
שריד. "לא רציתי לכפות את עצמי"
צילום: תומריקו
צילום: צפריר אביוב
תושבים מפגינים בעת ישיבת הממשלה במקום. "אני לא חסיד של ביקורים חד פעמיים"
צילום: צפריר אביוב
מומלצים