שתף קטע נבחר

המתנחלים יוצאים ל"אם כל ההפגנות"

מאה אלף איש מול הכנסת - זהו היעד שהציבו לעצמם ראשי המתנחלים, לקראת העצרת שאמורה להימשך 24 שעות. בין הנואמים: אביה של הרוגת הקסאם בשדרות. ולרשטיין: "שרון לא ישים על זה, אבל אנו מקווים שבעם לא תהיה תאווה כזאת לשבר ולדם"

תחת הכותרת "תנו לעם להחליט", יקיימו היום (א') המתנחלים את "אם כל ההפגנות" מול הכנסת. המארגנים, שכבר הלילה החלו בבניית בימת הנאומים המרכזית, צופים שלהפגנה יגיעו כמאה אלף משתתפים. "זה הולך להיות מפגן כוח אדיר", הם מבטיחים.

 

בכוונת המארגנים לפרוש את ההפגנה לאורך 24 שעות. בתום העצרת המרכזית צפויים להישאר כמה אלפי מתנחלים ולהקים במקום, סמוך לאוהל המחאה של מועצת יש"ע, אוהלים נוספים. בבוקר שלמחרת ההפגנה תכונס תפילת שחרית המונית והמפגינים יקיימו תפילה נגד ההתנתקות. בצהריים ייצאו המתנחלים גם לצמתים הסובבים את הכנסת ואחר הצהריים יערכו עצרת לסיכום המחאה.

 

בין הנואמים בעצרת המרכזית יהיה גם יונתן אבוקסיס, אביה של איילה-חיה אבוקסיס, שנהרגה מפגיעת רקטת קסאם בשדרות. רמי אלוש, מנהל מחוז צפון הפורש במשרד ראש הממשלה, יקרא מעל הבמה את מכתב התפטרותו. גם נציגי מורדי הליכוד צפויים להגיע ועמם נציגי המפד"ל והאיחוד הלאומי. בהפגנה גם ישיר הזמר אריאל זילבר וילד תושב גוש קטיף ינאם אף הוא.

 

במועצת יש"ע הבהירו כי יפעלו למנוע כל גילויי הסתה במהלך ההפגנה. לצורך כך אף יפעילו מאבטחים משלהם, שאומרים לשמור על הסדר במהלך ההפגנה.

 

"שרון לא ישים על ההפגנה"

 

"זאת הולכת להיות ההפגנה הכי גדולה שהתקיימה אי פעם מול הכנסת ובהמשכה תהיה נוכחות של אלפים רבים 24 שעות לפחות", אמר ל-ynet פנחס ולרשטיין. "אנחנו פועלים מתוך תקווה שהמהלך הזה יוביל להבנה שאך ורק הליכה למשאל עם תמנע שבר בחברה הישראלית - שבר שמי יודע כמה שנים ייקח לשקמו".

 

"אני יודע ששרון, בנטיותיו הדורסניות, לא ישים על זה", הוסיף ולרשטיין. "אבל אני מקווה שביתר החברה הישראלית, משמאל ומימין, לא תהיה תאווה גדולה כל כך לשבר או לדם".

 

במהלך ההפגנה יוחתמו המשתתפים על עצומה הקוראת לאזרחים לבוא לגוש קטיף בעת פינוי ולהתנגד. על העצומה חתמו עד כה כ-30 אלף איש. יו"ר מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, יקרא מעל הבימה את העצומה.

 

המתנחלים ישדרו גם קליפים במהלך ההפגנה. בצילומי ארכיון של ראש הממשלה יוצגו בין היתר דבריו לפיהם "דין נצרים הוא כדין תל אביב". בנוסף יוקרן סרטון "מהו פינוי" ובו קטעים שנאספו והוקלטו במהלך פינוי מאחזים: מתנחלים בוכים, נערים מתנגדים.

  

המשטרה ומד"א נערכות בהיקף רחב לקראת הפגנת הענק. משטרת מחוז ירושלים, בסיוע כוחות תיגבור ממחוזות אחרים, השלימה את היערכותה לקראת ההפגנה. החל משעות הבוקר המוקדמות ייערכו השוטרים לסגירת האזור כדי לאפשר את חנייתם של למעלה מ-1,200 אוטובוסים ומאות כלי רכב עם יגיעו המפגינים.

 

למעלה מ-2,000 שוטרים ייקחו חלק בהיערכות ובקרבת ההפגנה יוקם חדר פיקוד ובו נציגים שונים ממשרד ראש הממשלה, הכנסת, מד"א, כיבוי אש ונציג המפגינים. כמו כן, תפעיל המשטרה מסוק ומצלמת מהאוויר לפיקוח והכוונת התנועה. בחדר הפיקוד יישב מפקד המחוז, ניצב אילן פרנקו.

 

רונן בשארי, מנהל אזור ירושלים במד"א, אמר ל-ynet כי בחפ"ק של המשטרה תוקם גם תחנת מד"א שתהיה מוכנה לאירוע רב נפגעים. במקום ימתינו שתי ניידות טיפול נמרץ, חמישה אמבולנסים ושישה צוותי עזרה ראשונה. כמו כן, משמרות מד"א הרגילות יתוגברו בשני אמבולנסים נוספים.


פורסם לראשונה 29/01/2005 23:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יתפללו נגד התנתקות (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
מפגינים מול הכנסת
צילום: גיל יוחנן
צילום: עמית שאבי
ולרשטיין. שרון לא שם עלינו
צילום: עמית שאבי
צילום: חיים הורנשטיין
אביה של הרוגת הקסאם. ינאם
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים