שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ברונפמן: רכישת דיסקונט מבטאת אמון בכלכלת ישראל
  נחתמה עסקת מכירת גרעין השליטה של בנק דיסקונט למתיו ברונפמן. נתניהו: המשימה הבאה היא הפרטת בנק לאומי עד נובמבר

  עכשיו זה רשמי: גרעין השליטה בבנק דיסקונט (26%) עבר לפני שעה קלה לידי קבוצת ברונפמן-שרוהן.

   

  בטקס שנערך בבית סוקולוב בתל אביב נחתמה העסקה במעמד שר האוצר, בנימין נתניהו, הרוכש מתיו ברונפמן מלווה באשתו הטרייה,סטייסי ריי, לן גרינשטיין מטעם קבוצת שרוהן, ומטעם הבנק המנכ"ל גיורא עופר ויו"ר ועד העובדים ריקי בכר. כך השתתפו באירוע החשב הכללי, ירון זליכה, וסגנו, יובל ברנשטיין וראשי נכסים מ.י. מיכל עבאדי ויצחק קליין.

   

  קבוצת ברונפמן-שרוהן תשלם 1.3 מיליארד שקלים עבור רכישת גרעין השליטה בבנק. 1.04 מיליארד שקלים מתוך המחיר שנקבע ישולמו במזומן ואילו 260 מיליון שקל נוספים ישולמו בעוד 3 שנים ויינתנו כהלוואה ממשרד האוצר לרוכשים.

   

  בנוסף, ניתנה לרוכשים אופציה לרכישת 25% נוספים בבנק בתוך 3 שנים. מחיר המימוש של האופציה יהיה זהה למחיר ששילמו הרוכשים בעת רכישת גרעין השליטה.

   

  ברונפמן: יש אמון בכלכלה הישראלית

   

  מתיו ברונפמן אמר בטקס כי "העסקה הזו היא הבעת אמון בכלכלה הישראלית ובמדיניות האוצר של נתניהו. אנחנו מאמינים שנשיג תשואה טובה על ההשקעה וגם נשמש דוגמה למשקיעים אחרים שישקיעו בארץ. ביוני 2003 הייתה לי ההזדמנות להשקיע בריבוע הכחול. הצלחתה של השקעה זו הייתה אחד הדברים שדרבנו אותי לבחון את רכישת דיסקונט.

   

  "אנחנו רואים את ההנהלה של הבנק, בראשות גיורא עופר, והעובדים כנכס עיקרי של הבנק בדרך להמשך הצעדתו קדימה. אני מצפה להמשך שיתוף פעולה עם עופר ועם העובדים בראשות בכר ובעזרתם נצעיד את הבנק לגבהים חדשים.

   

  "משפחת ברונפמן, שאותה אני מייצג בעסקה, מפגינה זה שנים גישה חמה ואוהדת למדינת ישראל, אבי, אדגר ברונפמן המשמש באמצעות ה- Trust המשפחתי כמשקיע העיקרי בקבוצה, מכהן כנשיא הקונגרס היהודי העולמי. לפני כ- 3 שנים החליטה המשפחה להגביר את פעילותה הכלכלית במדינת ישראל מעבר לפעילות הציבורית ארוכת השנים הקשורה לעם היהודי ולמדינה. הרצון להשקיע במדינת ישראל נובע הן מהאמונה כי ניתן לבצע כאן השקעות שיניבו תשואה נאותה והן על מנת להוות דוגמא ואבן דרך למשקיעים נוספים מחו"ל על מנת שיגדילו את היקף ההשקעה במדינת ישראל".

   

  ברונפמן הודה לגיורא עופר, אריה שר (נשיא דיסקונט ניו יורק) וליו"ר הבנק אריה מינקביץ'. כמו כן, הודה לנתניהו, זליכה, ברנשטיין, מיכל עבאדי ויצחק קליין, וכן למשפחתו ולשותפיו - רובין שרוהן, לן גרינשטיין, פיליפ מילשטיין ומייקל רובינוף. "אנחנו נרגשים להיות פה ומצפים לעוד הרבה דברים טובים בעתיד".

   

  נתניהו ציין כי ההפרטה היא חשובה לכולם, גם לקונים, גם לעובדים וגם למדינה וציין כי המשימה הבאה היא הפרטת בנק לאומי עד נובמבר.

   

  יו"ר הפועלים: אירוע חשוב למשק

   

  בתגובה למכירה, אמר שלמה נחמה, יו"ר בנק הפועלים: "העסקה היא אירוע חשוב וחיובי למשק הישראלי, ובמיוחד לבנקאות הישראלית. אני מברך את ממשלת ישראל, שר האוצר, אנשי משרד האוצר ומ. י. נכסים.

   

  עוד הוסיף נחמה כי הוא מברך את קבוצת ברונפמן, ומאחל לה "עסקים טובים ותחרות בריאה והוגנת. אני מאחל למנהלי הבנק, לעובדיו ולבעלים החדשים הצלחה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סיון פרג'
  נתניהו וברונפמן בטקס החתימה
  צילום: סיון פרג'
  מומלצים