שתף קטע נבחר

הממשלה: תוך שבועיים ישולמו החובות למועצות הדתיות

עוד החליטה הממשלה להמשיך בבניית מקוואות ובתי כנסת ברחבי הארץ. ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בישיבה כי "חייבים לסיים את בניית המקוואות. זהו מצב בלתי נסבל", והדגיש: "המשכורות חייבות להינתן באופן מסודר"

הממשלה אישרה הבוקר (יום א') פה אחד בישיבתה את הצעת שר השיכון, יצחק הרצוג, להביא לפיתרון מיידי את סוגיית מבני הדת, ובהם בניית מקוואות ובתי כנסת. בנוסף הוחלט כי הרשויות המקומיות יחויבו לשלם, תוך שבועיים, את חובן למועצות הדתיות. חובות אלה מסתכמים בכ-160 מיליון שקלים.


על-פי ההצעה, המשרד יאשר את המשך בנייתם של בתי הכנסת בכל רחבי הארץ, ובמהלך חודשי הקיץ יעבירו את האחריות עליהם לרשויות המקומיות. עוד אישרה הממשלה להמשיך את בניית המקוואות ברחבי הארץ. במקביל, בודק חיצוני יבחן הקמתם של 50 מקוואות. 

 

ראש הממשלה, אריאל שרון, התייחס בדבריו לנושא המקוואות ואמר כי "יש לפתור את הבעיה המביכה והמיותרת הזו. חייבים לסיים את בניית המקוואות. זהו מצב בלתי נסבל, אני מקווה שתהיה תמיכה פה אחד בממשלה בנושא". שרון גם הדגיש שלא ייתכן שלא ישולם שכר לרב או לבלניות, וטען כי "המשכורות חייבות להינתן באופן מסודר".

 

שר הפנים, אופיר פינס, הציע בדיון לפרק את המועצות הדתיות, אולם ראש הממשלה אמר כי תוך חודש יביא לממשלה תוכנית שתכפיף את המועצות הדתיות לרשויות המקומיות, או למסגרת אזורית אחרת.


לסיכום הוחלט כי בתוך חודש תגבש הממשלה את מבנהו החדש של חוק של המועצות הדתיות. 

 

ח"כ רוני בריזון (שינוי) תקף הבוקר את ההחלטת הממשלה להעביר כספים לבתי כנסת ומקוואות ברחבי הארץ.

 

לדברי בריזון, "הליכוד והעבודה מתחרים ביניהן מי ילקק יותר לחרדים, במקום לדאוג לכסף לבתי חולים שבהם מתים אנשים - הם מבזבזים את כספי הציבור על מבני דת ושוחד לרבנים. מפלגת העבודה בוגדת שוב ושוב במצביעיה החילוניים בכניעתה לכל השגעונות והשחיתויות של הפוליטיקה החרדית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קבורה. ארכיון
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: איי פי
שרון. "זה מצב בלתי נסבל"
צילום: איי פי
צילום: גבי מנשה
פינס. לפרק
צילום: גבי מנשה
מומלצים